ВІЛЬНЮС

Моя Європа / Литва / ВІЛЬНЮС
×Інформація і Фото

Центральна Європа є одною з найзахоплючих і недооцінених регіон, і Вільнюс, столиця Латви, є хорошим прикладом цього. Разом з його звивистими вуличками в стилі барокко та готичною архітектурою, з замками епохи відродження, довгою історією та багатою культурою, смачною їжею та доброзичливими жителями – Вільнюс є головною зупинкою в подорожі по Прибалтиці!

Що цікавого в Вільнюсі?

Церква Святих Петра і Павла. Римо-католицька церква що розташована в Антакальніському районі міста. Ця церква заслужено вважається перлиною стилю барокко в архутектурі та дизайні в Литві. Інтерєр наповнений ліпниною Джовані Пєтро Перті та орнаментами Джованні Марія Галлі з Мілану.

 • Ворота Зорі – одне з найвідоміших місць паломництва і Литві. Щороку тут приїжджає більше пів мільйона відвідувачів і все через неперевершений портрет Пресвятої Діви Марії. Картина, яку ще називають Мадонна Вільнюса весить в каплиці що побудована в Воротах Зорі, та була скопійована багатьма іншими церквами.
 • Вежа Гедімінаса – символ Вільнюса і одна з небагатьох частин Верхнього Замку що зберігся. На вежі майорить прапор з гербом Литви що є також символом Вільнюса. Спочатку вежа була збудована з дерева в 14 ст., пізніше ж укріплена цеглою в 15 ст. Одинока червона вежа відкриває краєвид на місто та містить в собі невеликий музей.
 • Вільнюська телевежа – це вежа є найвищою будівлею в Литві. В середині вежі, на висоті 165м, знаходиться ресторан “Чумацький шлях” з якого у ясні дні відкривається краєвид на околиці в радіусі 50 км.
 • Вільнюський університет – генії, винахідники і мислителі – в цьому університеті навчалися найвидатніші вчені Литви. Університет, один з найстаріших у Східній Європі, заснований в XVI столітті. Тринадцять дворів в стилі ренесансу, бароко і готики переносять вас в минуле. Напружте звивини і вбирає атмосферу знань!
 • Парк Бернардинів – тінисті стежки і прекрасні галявини. Парк Бернардинів – осередок зелені і свіжості в самому серці міста. Колись тут знаходилася священний язичницький гай, в XIV столітті її перетворили в монастрискі сади. Сьогодні тут відпочивають городяни різного віку. Поки малюки граються на дитячих майданчиках, їх мами потягують каву, а люди похилого віку влаштовують шахові баталії.
 • Костел Святої Анни – «Magnifique»! У 1812 році, під час французького нашестя, Наполеон сказав, що хотів би забрати костел Святої Анни на долоні – прямо в Париж. Не дивно: церква витончена, як іграшка, і нагадує зменшений готичний собор. Огляньте костел разом з екскурсією або влаштуйте пікнік в Парку Бернардинів і помилуйтеся цегляним будинком звідти.
 • Литовський національний театр опери та балету – цей театр притягує любителів культури і вишуканих видовищ. Його варто відвідати любителям і європейської класики (такий як «Богема»), і російських шедеврів (наприклад, «Князя Ігоря»), і менш відомих місцевих творів. Тут шанують і юних інтелектуалів: по неділях показують дитячі спектаклі.

Відео про Вільнюс

 

+Віртуальний тур - Прогулянка вулицями

Віртуальний тур містом

Прогуляйся вулицями міста, ввімкни режим віртуального туру містом!

 • Перший крок.
  Потрібно натиснути на жовтого чоловічка в правому краю сторінки.
  Щоб ввімкнути віртуальну прогулянку
  Якщо він не жовтий, то в найближчій області карти немає прогулянок.
 • Другий крок.
  Потрібно перетягнути його на карту.
  Синім кольором покажуться усі об'єкти і вулиці, які можна відвідати.
  Щоб вибрати вулицю чи обект для віртуальної прогулянки
 • Третій крок.
  Відпусти кнопку миші на стежчі, що Тебе зацікавила.
 • Четвертий крок.
  У режимі прогулянки можна пересуватися стрілками по вулицях.
+Інші цікаві міста
+Що думаєш про ВІЛЬНЮС? Напиши свою думку!