СТОКГОЛЬМ

Моя Європа / Швеція / СТОКГОЛЬМ
×Інформація і Фото

Стокгольм – столиця королівства Швеція. Стокгольм одне із найгарніших міст Скандинавії із унікальною природою: він збудований на березі озера Меларен і разом із 14 великими та 24 тисячами маленьких островів утворюють Стокгольмський Архіпелаг. В місті немає жодних промислових підприємств, тому повітря надзвичайно чисте + є величезна кількість парків, каналів з мостами, які з’єднують острови між собою.

Що цікавого в Стокгольмі?

Якщо Ти в Стокгольмі вперше – знайомство з місто варто почати із найбільш цікавих для туриста районів:

Старе місто (Gamla Stan), Ріддархольмен (Riddarholmen), Нормальм (Norrmalm), Остермальм (Östermalm), Юргорден (Djurgården), Кунгсхольмен (Kungsholmen). Найкращий спосіб знайомства з містом – це прогулянка.

Старе Місто (Gamla Stan)

Центральний середньовічний район міста. Тут приємна атмосфера, старовинні церквами, вузенькі вулички, затишні кав’ярні і маленькі магазини.

Найцікавіші місця Старого Міста:

 • Королівський палац (Kungliga slottet) – діюча резиденція монархів відкрита для відвідування туристів. В будні дні на площі перед палацом проходить церемонія зміни вартових.
 • Велика площа (Stortorget) із будинками з кольоровими фасадами та кав’ярнями.
 • провулок Мортена Тротціга (Mårten Trotzigs gränd) – найвужча в Стокгольмі вулиця шириною 90 см
 • Залізний хлопчик (Järnpojken), найменший у Стокгольмі пам’ятник маленького хлопчика, який дивиться на місяць.

Ріддархольмен (Riddarholmen)

Старовинний “Лицарський острів” із більш ніж 700-літньою історією знаходиться поруч із Гальма Станом. Острів ще називають “островом сірих монахів” через монахів-францисканців, які носили довгі ряси сірого кольору. Усі будівля на острові мають свою історію.

Найцікавіші місця Ріддархольмена:

 • Церква Ріддархольмсчюркан (Riddarholmskyrkan) – найстаріша будівля в Стокгольмі. Церква це маленька частина, яка залишилась сьогодні від францисканського монастиря. Тут знаходяться поховання шведських монархів.
 • Врангельский Замковий палац (Svea hovrätt) – колись вежа і замок були частиною оборонної конструкції міста, потім тут знаходилась резиденція монархів, а зараз Апеляційний суд.
 • Палац Стенбока (Stenbock Palaces) – колись будівля була приватним особняком, зараз тут знаходиться Адміністративний суд.

Нормальм (Norrmalm)

Центральна частина Стокгольма, яка знаходиться “над” Старим містом. Сьогодні це великий бізнес-центр: тут знаходяться штаб-квартири і офіси великих компаній, торгові центри, центральний вокзал і найдорожча вулиця міста. У часи глобальної перебудови в 50-60-х роках більшість старих будинків була знесена (що викликало в суспільстві багато суперечок), а на їхньому місті збудовані багатоповерхівки. Тому архітектурний стиль району нагадує Берлін.

Найцікавіші місця Нормальма:

 • Площа Сергеля (Sergels torg) – головна площа міста нагадує великий вулик. Тут знаходяться найбільший в Швеції торговий центр Åhléns City і головний театр Стокгольму Stockholms Stadsteater. Відома площа також контрастним геометричним узором бруківки.
 • Вулиця Cвеаваген (Sveavagen) – відома 5 однаковими багатоповерхівками, спроектованими одразу після війни. Будинки – приклад того, як можна зіпсувати центр міста “модерністською” архітектурою.
 • Вулиця Дротнінггатан (Drottninggatan) – найдовша пішохідна вулиця в Стокгольмі із великою кількістю магазинів на будь який смак.
 • Тунель Брюнкебкрг (Brunkebergstunneln) – підземний тунель для велосипедистів та пішоходів яскравого жовтого кольору прокладений прямо в горі над вулицею Tunnelgata.
 • Площа Кюнгсгарден (Kungsträdgården) – улюблене місце прогулянок місцевих жителів. Весною тут цвіте сакура.

Кунгсхольмен (Kungsholmen)

Не переповнений туристами район Стокгольма, хоча і знаходиться близько до центру. Тут гарна набережна, будинки з видом на озеро і декілька міських пляжів.

stockholm-stadshus-%d1%81%d1%82%d0%be%d0%ba%d0%b3%d0%be%d0%bb%d1%8c%d0%bc-%d0%bc%d1%96%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b0-%d1%80%d0%b0%d1%82%d1%83%d1%88%d0%b0

Найцікавіше місце на острові Кунгсхольмен:

 • Міська Ратуша (Stockholms stadshus) – по понеділках тут збирається Рада міста, в інші дні вона відкрита для відвідувачів, можна піднятись на верх. В приміщенні Ратуші проводяться бенкети з нагоди вручення Нобелівської премії. Найкращий вид на Ратушу відкривається з острову Ріддархольмен.

Остермальм (Östermalm)

Найдорожчий і найпрестижніший район Стокгольма. Брендові магазини, вулиця з червоною доріжкою, старовинні будинки з червоної цегли, вишукані ресторани – все це в найбільшій кількості в Стокгольмі тут. В плані архітектури місто дуже схоже на Париж.

Найцікавіші для туриста місця Остермальма:

 • Салюхол (Saluhall) – старовинний ринок і ресторанчик водночас. Деякі магазини належать вже впродовж 5 поколінь одній сім’ї. Тут можна купити свіжі морепродукти, м’ясо, вина – всі продукти досить коштовно.
 • Набережна Страндваген (Strandvägen) – найбільш кольорова і яскрава набережна в Стокгольмі. Добре місце для прогулянок і гарних фотографій.

Шеппсхольмен (Skeppsholmen)

Острів поруч із Старим містом. Досить довгий період багато будівель на острові займали відомства Військово-морського флоту Швеції. Сьогодні на острові знаходяться в більшості музеї.

Найцікавіші місця Шеппсхольмена:

 • Міст Шеппсхольброн ( Skeppsholmsbron) – пішохідний міст, який з’єднує район Нормальм і острів. З нього відкривається чудовий вид на інші райони і острови міста. Посередині мосту встановлена “Золота корона” – символ монархії Швеції.
 • Музей сучасного мистецтва (Moderna Museet) – найбільшою гордістю якого є експозиції робіт Пікассо та Сальвадора Далі
 • Музей східних країн (Östasiatiska Muséet) – велика кількість експонатів, привезених з усієї Азії на початку століття.

Юргорден (Djurgården)

Улюблене місце відпочинку місцевих мешканців: тут і музеї під відкритим небом, і етнографічний комплекс, зоопарк, озеро і це все майже в центрі Стокгольма. Доїхати до остова можна на єдиному в Стокгольмі історичному трамваї, який досі курсує з площі Norrmalmstorg.

Найцікавіші місця Юргордена:

 • Музей Васа (Vasamuseet) – морський музей, де можна побачити єдинийв світі збережений величезний вітрильник 17 ст. Корабель проектувався як найбільше військове судно в Європі.
 • Парк розваг Грьона Лунд (Gröna Lund) – популярний парк атракціонів, майданчик для концертів та фестивалів.
 • Музей північних країн (Nordiska museet) – велика колекцій предметів побуту та творчості народів Скандинавії.

Оглядові майданчики в Стокгольмі

Точок огляду, з яких відкривається чудовий вид на місто, є достатньо багато

 • Телевізійна вежа (Kaknastornet) – після реконструкції вежі на самому її вершечку відкрився оглядовий майданчик, ресторан, магазин сувенірів. Подивитись на місто та околиці можна з висоти 155 м. Адреса Kaknästornet, Mörka Kroken 28 – 30. Вартість 40 SEK. Відчинено з травня по серпень з 9.00 до 22.00, в інші місяці з 10.00 до 21.00.
 • Міська ратуша (Stadshuset) – із оглядового майданчика з вежі на висоті 100 метрів відкривається вид на центральні райони міста. Для відвідувачів відкрито тільки влітку, адреса Ragnar Östbergs Plan 1
 • Терасса Katarinahissen – із відкритої тераси ресторану Gondolen також відкривається гарний вид. Піднятись можна або платним ліфтом, або ж безкоштовно сходами. Адреса Stadsgården 6
 • SkyView Globen – дві прозорі кабіни-сфери піднімають людей на висоту 130 м. навколо будівлі стадіону Globen – найбільшої конструкції у формі сфери в світі. Ціна 130 SEK, працює влітку з 9.00 до 21.00, в інші пори року з 10.00 до 19.00, по вихідних з 9.30 до 18.00. Адреса Globentorget 2.
 • Парк Ivar Los – чудовий вид на Ратушу та Лицарський острів.

Відео про Стокгольм

Stockholm

+Віртуальний тур - Прогулянка вулицями

Віртуальний тур містом

Прогуляйся вулицями міста, ввімкни режим віртуального туру містом!

 • Перший крок.
  Потрібно натиснути на жовтого чоловічка в правому краю сторінки.
  Щоб ввімкнути віртуальну прогулянку
  Якщо він не жовтий, то в найближчій області карти немає прогулянок.
 • Другий крок.
  Потрібно перетягнути його на карту.
  Синім кольором покажуться усі об'єкти і вулиці, які можна відвідати.
  Щоб вибрати вулицю чи обект для віртуальної прогулянки
 • Третій крок.
  Відпусти кнопку миші на стежчі, що Тебе зацікавила.
 • Четвертий крок.
  У режимі прогулянки можна пересуватися стрілками по вулицях.
+Інші цікаві міста
+Що думаєш про СТОКГОЛЬМ? Напиши свою думку!