ВРОЦЛАВ

×Інформація і Фото

Вроцлав називають “містом мостів”, неповторне втілення краси та смаку поєднане в одному місті, яке крізь століття змішало колорит архітектури, і створило свій унікальний та характерний образ.

Місто сповнене затишком та магією, зачаровує людей музикою вуличних музикантів, багатою гамою відтінків, та незабутнім заходом сонця на набережній, недарма в 2016 році воно буде культурною столицею Європи.

Вроцлав – одне з найдавніших та найбільших міст Польщі. Місто знаходиться на 5 річках, через це до другої світової війти тут було 303 мости, на даний момент залишилось 133.

Що подивитися у Вроцлаві?

 • Тумський острів – древня части міста, не залишить байдужим жодного, хто тут побував. Назва “тумський” означає “Кафедральний”, саме тут милує людське око собор святого Івана Хрестителя. На центральній площі знаходиться ратуша – перлина готичної архітектури. В підземеллі ратуші розташований Свідницький підвал, де продавалось відоме на всю Європу звідницьке пиво. Особливо приємними є вечірні прогулянки островом, де панує романтика, о вишукане освітлення, костели створюють казкову атмосферу.
 • Аула (актовий зал) Леопольдівна – неповторний зал в стилі барокко. Знаходиться на 2 поверсі Вроцлавського університету, який був побудований імператором Леопольдом І. Вишуканий зал покритий різнобарвними розписами та позолотою, наповнений різноманітними скульптурами.
 • Костел святої Єльжбети – неймовірна готична будівля, висота вежі якої становить 90 метрів та має 365 сходинок. В 1960 роках потерпів величезну пожежу, проте був відновлений до невпізнання.
 • Дім Яся і Маглосі – два будиночки в стилі барокко, служать як ворота до церкви св.Єльжбети. Будиночки з’єднані арочною дугою, на яких на латинській написано “Смерть – ворота життя”. Менший будиночок – Ясь, ще називають “будинком Гравера”, тут знаходиться майстерня відомого вроцлавського художника Гет-Станкевича. Інший будиночок належить музею гномів.
 • Вулиця старих м’ясних лавок – маленька вуличка, де в XIV столітті була скотобійня, а в 1990-х роках, за ініціативи влади були поставлені пам’ятники вбитим тваринам. Тут можна зустріти бронзову козу, порося, качку, гуску, а спостерігає за всім півень, стоячий на паркані. Також на вулиці можна побачити місцевих художників та ремісників.
 • Рацлавицька панорама – картина-панорама, розміром 120 на 15 метрів, зображує битву польських повстанців, під проводом Теодора Костюшко
 • На ринку Вроцлава можна знайти багато гучних ресторанів та кав’ярень, де обов’язково слід відвідати найпопулярніший “Пивниця Свидинська”.
 • «Mewa milk-bar» (Drobnera 6) – якщо ви бажаєте домашньої кухні, то вам слід завтати сюди. Ціни дуже низькі, а їжа приготовлена з хорошою якістю.
 • «Pierogarnia Stary Młyn» (Rynek 26) – тут вможна скуштувати вареники та періжки типу наших, проте різновид соусів на начинок з якими їх подають може вразити навіть вибагливого гурмана.
 • Якщо бажаєте випити пива, слід відвідати “Баварію Середньовіччя”, де зможете смакувати духм’яне пиво.
 • Різдвяний ярмарок. Це чудове дійство приваблює туристів з цілої Європи. Вже з 23 листопада, за місяць до католицького Різдва ринкова площа Вроцлава, заставлена різноманітними кіосками та лавками. Вибір продукції настільки різноматний, що очі просто розбігаються: починаючи з ювелірних виробів, зроблених зі срібла та янтаря, до виготовленої вручну лицарської зброї, різвяного текстилю, свічок, іграшок. Ця ярмарка скликає виробників з усіх куточків Польщі. Для бажаючих перекусити на ярмарку діє народний фаст-фуд – кусок хліба, довжиною 30 см, на який кладуть підрум’янені кусочки ковбаски та мисливські сосиски, трохи цибулі і мариновані огірки. Обов’язково слід скуштувати домашнього глінтвейну з медовим пряником у формі серця.

Покупки у Вроцлаві

У Вроцлаві є декілька центрів для шоппінгу розташованих в різних частинах міста.

 • Перший а також самий старий шоппінговий центр – Renoma, по вулиці Swidnicka.
 • Біля нього розташований і другий торговий центр, з величезною кількістю магазинів та ресторанів, а також вражаючий акваріум.

Слід пам’ятати, що тут часто діють розпродажі, але вони не прив’язані до певного сизону, крім Різдва, тому слід питати самого продавця про можливу знижку ( по польськи – wyprzedaż, promocja, obniżka).

+Віртуальний тур - Прогулянка вулицями

Віртуальний тур містом

Прогуляйся вулицями міста, ввімкни режим віртуального туру містом!

 • Перший крок.
  Потрібно натиснути на жовтого чоловічка в правому краю сторінки.
  Щоб ввімкнути віртуальну прогулянку
  Якщо він не жовтий, то в найближчій області карти немає прогулянок.
 • Другий крок.
  Потрібно перетягнути його на карту.
  Синім кольором покажуться усі об'єкти і вулиці, які можна відвідати.
  Щоб вибрати вулицю чи обект для віртуальної прогулянки
 • Третій крок.
  Відпусти кнопку миші на стежчі, що Тебе зацікавила.
 • Четвертий крок.
  У режимі прогулянки можна пересуватися стрілками по вулицях.
+Інші цікаві міста
+Коментарі про ВРОЦЛАВ. Напиши свою думку!
 1. Дуже гарне місто.Так і хочеться поблукати чудовими вуличками.Обов'язково сюди приїду. сказав:

  чудове місто!