ВРОЦЛАВ

×Інформація і Фото

Вроцлав – одне з найдавніших та найбільших міст Польщі. Через нього протікає 5 річок – тому Вроцлав часто називають “Північною Венецією”. У місті є 12 островів та 118 мостів ( до початку Другої Світової війни тут було 303 мости).
Місто має яскраву архітектуру, багато зелені та особливу середньовічну атмосферу – саме тому його так люблять мандрівники.

Що подивитися у Вроцлаві?

 • Фігурки гномів “Krasnale” – по місті “розкидано” близько 300 невеличких бронзових фігурок і постійно з’являються нові. Маленькі гноми ховаються на вулицях, за будинками, на підвіконнях, в парках – існує навіть спеціальна туристична мапа з гномами. Багато з них несуть соціальні ідеї: не розкидати сміття, не зрізати дерев і т.д. Інші гноми – представники різних професій: акробати, ліхтарники, фотографи, мандрівники, будівельники, музиканти, друкарі, науковці.
 • Тумський острів “Ostrów Tumski – з нього і почалась уся історія міста. Назва “тумський” означає “Кафедральний”. В 14ст. керівництво міста продало острів і на його території не діяли жодні місцеві закони, окрім церковних. На острові було збудовано Кафедральний собор Святого Яна Хрестителя (перший готичний собор Польщі), а також багато адміністративних церковних будівель, які і досі там знаходяться. Сьогодні острів це велика рекреаційна зона із Ботанічним садом, Єпископськими садами та кількома тисячолітніми костелами.
 • Тумський міст (Зелений)”Tumski most”- “ворота” Тумського острову. Міст вже давно облюбований фотографами, так як з нього відкривається гарний вид на острів. На огорожі мосту висить багато колодок, які залишають закохані пари. Щовечора ліхтарник запалює, а потім і гасить лампи, що освітлюють міст.
 • Площа Ринок “Rynek” – в минулому це ринковий майдан, де збирались купці і крамарі – це був один із найбільших середньовічних ринків Європи. Сьогодні це центральна частина пішохідної зони Вроцлава до якої сходяться 11 різних вулиць. Тут завжди людно, багато закладів харчування. Особливість площі і навколишніх вулиць – кольорові будинки, які належать до різних епох.
 • Базиліка Пресв. Ельжбєти (Гарнізонний костел) “Kościół Garnizonowy” – неймовірна готична будівля, висота вежі якої становить 130 метрів та має 365 сходинок. В 1960 роках потерпів величезну пожежу, проте був ідеально відновлений. Поруч знаходяться два будиночки – Дім Яся і Малгосі – служать як ворота до базиліки. В них знаходиться майстерня відомого вроцлавського художника Гет-Станкевича та музей гномів.
 • Ратуша “Ratusz” – одна із будівель, що найкраще збереглися з часів середньовіччя. На основному фасаді є незвичний та давній годинник. Під час Другої Світової війни будівля Ратуші доволі постраждала, проте була повністю відновлена. Зараз усі внутрішні зали відкриті для відвідувачів.
 • Вроцлавський університет “Uniwersytet Wrocławski – найбільший інтерес серед відвідувачів викликає актова Зала Леопольдіна: багатство її інтер’єру просто вражає.
 • Рацлавицька панорама “Panorama Racławicka” – картина-панорама, розміром 150 на 15 метрів, зображує битву польських повстанців, під проводом Теодора Костюшка. Для створення панорами було використано 10 рулонів полотна для вітрильників і 750 кг фарби для грунтування.
 • Зоопарк і африкаріум Вроцлава “Zoo & Afrykarium” – найбільший та найстаріший в Польщі. Тут мешкає понад 7000 тварин, найбільше з них походять з африканського континенту: від Мадагаскару до Сахари. В 2012 році було збудовано океанаріум з підводним тунелем.

Оглядові майданчики

Панормама Вроцлава

У Вроцлаві є 5 хороших місць звідки відкриваються чудові краєвиди на різні частини міста.

 • Sky Tower – найвища будівля міста. Оглядовий майданчик на 49 поверсі, на висоті 212 метрів. Є ліфт.
 • Кафедральний собор на Тумському острові – висота майданчика 97 метрів, є ліфт.
 • Базиліка Святої Єлизавети – оглядовий майданчик на висоті 92 метри, підніматись потрібно пішки круговими сходами.
 • Вроцлавський університет – оглядовий майданчик знаходиться на висоті приблизно 7 поверху. Підніматись потрібно сходами Математичної вежі, паралельно можна оглянути чудовий університет, якому більше 300 років
 • Церква Святої Марії-Магдалини – між двома вежами катедри “перекинуто” місток на висоті 45 метрів. До майданчика потрібно подолати 200 сходинок.

Заклади харчування

У Вроцлаві величезна кількість місць, де можна смачно поїсти. Різноманітність різних кухонь світу також тішить. Більшість закладів розташовані в центральній частині міста.

 • «Mewa milk-bar» (Drobnera 6) – якщо ви бажаєте домашньої кухні, то вам слід завітати сюди. Ціни дуже низькі, а їжа приготовлена з хорошою якістю.
 • «Pierogarnia Stary Młyn» (Rynek 26) – тут можна скуштувати вареники та пиріжки типу наших, проте різновид соусів на начинок з якими їх подають може вразити навіть вибагливого гурмана.
 • Любителям пива слід відвідати “Баварію Середньовіччя”, де зможете смакувати духм’яне пиво.
 • “Пивниця Свидинська” Piwnica Swidnicka – один із найбільш популярних закладів та найстаріша ресторація Європи. Знаходиться в підвалі під основним фасадом Ратуші

Різдвяний ярмарок

Це чудове дійство приваблює мандрівників з цілої Європи. Вже з 23 листопада, за місяць до католицького Різдва ринкова площа Вроцлава, заставлена різноманітними кіосками та лавками.

Вибір продукції настільки різноманітний, що очі просто розбігаються: починаючи з ювелірних виробів, зроблених зі срібла та бурштину, до виготовленої вручну лицарської зброї, різдвяного текстилю, свічок, іграшок. Ця ярмарка скликає виробників з усіх куточків Польщі.

Для бажаючих перекусити на ярмарку діє народний фаст-фуд – хлібна запіканка, довжиною 30 см, на який кладуть підрум’янені кусочки ковбаски та мисливські сосиски, трохи цибулі і мариновані огірки. Обов’язково слід скуштувати домашнього глінтвейну з медовим пряником у формі серця.

Покупки у Вроцлаві

У Вроцлаві є декілька центрів для шопінгу розташованих в різних частинах міста.

 • Перший а також самий старий шопінговий центр – Renoma, по вулиці Swidnicka.
 • Біля нього розташований і другий торговий центр, з величезною кількістю магазинів та ресторанів, а також вражаючий акваріум.

Відео про Вроцлав

В кінці року в місті пройде Європейська зустріч Тезе 2020 Вроцлав. Деталі подорожі: Тезе 2020 Вроцлав

+Віртуальний тур - Прогулянка вулицями

Віртуальний тур містом

Прогуляйся вулицями міста, ввімкни режим віртуального туру містом!

 • Перший крок.
  Потрібно натиснути на жовтого чоловічка в правому краю сторінки.
  Щоб ввімкнути віртуальну прогулянку
  Якщо він не жовтий, то в найближчій області карти немає прогулянок.
 • Другий крок.
  Потрібно перетягнути його на карту.
  Синім кольором покажуться усі об'єкти і вулиці, які можна відвідати.
  Щоб вибрати вулицю чи обект для віртуальної прогулянки
 • Третій крок.
  Відпусти кнопку миші на стежчі, що Тебе зацікавила.
 • Четвертий крок.
  У режимі прогулянки можна пересуватися стрілками по вулицях.
+Інші цікаві міста
+Коментарі про ВРОЦЛАВ. Напиши свою думку!
 1. Дуже гарне місто.Так і хочеться поблукати чудовими вуличками.Обов'язково сюди приїду. сказав:

  чудове місто!