ТАЛЛІНН

×Інформація і Фото

Таллінн – батьківщина Skype і перше місто в Європі, яке зробило громадський транспорт безкоштовним для своїх мешканців. Саме тут вперше в світі було поставлено міську Різдвяну ялинку (1441 рік). Це невеличке та затишне містечко, де пахне сіллю та морським бризом, де віє свіжий вітер та чути приручених чайок.

Кожен хто хоч раз побував тут, скажуть вам, що це незвичайне місто, адже небагато в світі знайдеться місць, які можна б було назвати містом-столицею, містом-музеєм, містом-курортом. Отже, починаємо нашу подорож по Таллінну.

Що подивитись в Таллінні?

 • Старе місто (Tallinna vanalinn) – серце Таллінна, район включено в список спадщини ЮНЕСКО. Знайомство з містом потрібно починати саме звідси. Вузькі вулички, ворота, численні старовинні вежі, фортечні мури, готичні будинки, собори, старі ринки –  центр Таллінна є одним із найкраще збережених в Європі.
 • Ратушна площа (Raekoja plats) – знаходиться в Старому місті. В центрі площі є точка, з якої видно усі 5 головних веж міста. Взимку тут організовують великий різдвяний ярмарок. Найбільш відома будівля – міська Ратуша на вершечку якої є символ міста – флюгер Старий Томас. Із Ратуші відкривається чудовий вид на місто. Також на площі знаходиться старовинна аптека, яка безперервно працює з 15 ст. Зараз тут також відкрити міні-музей із середньовічними ліками (мікстурами, дивними настоянками).
 • Вишгород (Toompea) – верхня частина Старого міста. Тут в середньовіччі жили багачі і місцева знать, тому будинки більш помпезні. Головна цікавинка – замок Тоомпеа. Він бачив протягом сотні років війни між правителями та завойовниками. Синій, чорний та білий кольори прапору можна побачити на вершині 45 метрової Герман Вежі, як символ незалежності Естонії. Сьогодні ж, тут будинок парламенту Естонії.
 • Собор Олександра Невського (Aleksander Nevski peakirik) – знаходиться у Верхньому місті. Він був побудований в кінці 19 ст. з ініціативи православного населення та на добровільні пожертвування зібрані по всій імперії. Церква була ретельно відбудована з моменту відновлення незалежності Естонії від Радянського Союзу в 1991. Її варто глянути незалежно від того чи віруюча ви людина чи ні.
 • Музей Гідрогавані Леннусадам (Lennusadam) – можна назвати одним з найцікавіших музеїв Європи. Там є унікально розроблені гідроангари, що були побудовані в 1916-1917 рр., як частина морської фортеці Петра Великого. Серія мостів з’єднують експозиції музею, які включають гідролітаки та криголоми, пропонуючи дослідити поверхню океану або поринути в підводний світ. Одним з основних експонатів музею є побудований в 1930-ті роки британський підводний корабель Лембіт, що є єдиним збереженим військовим кораблем довоєнної Естонії і де відвідувачі можуть зайти на борт, щоб відчути дух життя на підводному військовому кораблі.
 • Телевізійна вежа (Teletorn) – колосальна структура заввишки 314 м. є найвищою в Естонії. Це більше ніж просто вежа для естонців: коли Естонія, все ще була за “залізною завісою” СРСР ця вежа була для багатьох вікном у вільний світ. Сьогодні на верхньому поверсі вежі розміщена інтерактивна експозиція: розумні роботи-гриби розказують історію країни, показують тематичні 3D фільми, відкривають панораму 360° міста. Особливо екстремальний відвідувачі можуть пройтись по краєчку вежі (огорожі фактично не має, людину прищіпають до страхувального тросу).
 • Музей Куму (Kumu) – відомий Художній музей Естонії. Це не тільки найбільший та найбільш вражаючий комплекс в Естонії, але й один з найбільших художніх музеїв в Північній Європі. В Куму представлені як постійні так і тимчасові виставки. Основна колекція охоплює естонське мистецтва з 18 ст і далі, в тому числі і роботи з часу окупації(1940-1991рр.).Тимчасові виставки включають в себе як іноземне та естонське сучасне мистецтво. Це також багатофункціональний простір для активної розумової діяльності починаючи з освітніх програм для дітей до дискусій про природу та значення мистецтва в сучасному світі.
 • Національний парк Таллінна (Lahemaa)  – є прекрасним варіантом для прогулянки за межами життя та діяльності міста. Це перша територія, яка була оголошена національним парком. Він має кілька маршрутів, тому туристи можуть прогулятись самі або з гідом та оцінити багатство флори та фауни. Взимку тут також можна покататись на лижах.
 • Музей окупації (Okupatsioonide muuseum) – надзвичайно цікавий інтерактивний музей, де можна побачити повну історію становлення естонського суспільства протягом трьох періодів: першої радянської окупації 1940-1941рр.,німецької окупації 1941-1944рр., та другої радянської окупації 1944-1991 рр.
  Tallinn-Таллінн-музей-окупації
 • Провулок Св.Катаріни – це маленький дуже атмосферний та привабливий провулок, який повністю відображає дух старого сердньовічного міста. Тут майстрині створюють та продають вітражі, кераміку, ювелірні вироби,ковдри, вироби з шкіри та головні убори.

Оглядові майданчики

Таллінн – місто давнє. Усі періоди та події історії, беззаперечно, наклали свій відбиток на місцеву архітектуру. Тому, дивлячись на місто зверху, можна побачити і середньовічні вежі, і дахи з червоної черепиці, і зовсім сучасні конструкції зі скла та бетону.  Звідки найкраще дивитись на Таллінн, щоб побачити його у всій красі?

 • Паткулі (Patkuli) – звідси добре видно індустріальну частину міста, церкву Св. Олафа, 9 середньовічних веж і навіть острови на Фінській затоці. Координати 59.438587, 24.740525
 • Кохтуотса (Kohtuotsa) – вид як на стару, так і на сучасну частину міста. Координати 59.437749, 24.742085

Відео про Таллінн

 

+Віртуальний тур - Прогулянка вулицями

Віртуальний тур містом

Прогуляйся вулицями міста, ввімкни режим віртуального туру містом!

 • Перший крок.
  Потрібно натиснути на жовтого чоловічка в правому краю сторінки.
  Щоб ввімкнути віртуальну прогулянку
  Якщо він не жовтий, то в найближчій області карти немає прогулянок.
 • Другий крок.
  Потрібно перетягнути його на карту.
  Синім кольором покажуться усі об'єкти і вулиці, які можна відвідати.
  Щоб вибрати вулицю чи обект для віртуальної прогулянки
 • Третій крок.
  Відпусти кнопку миші на стежчі, що Тебе зацікавила.
 • Четвертий крок.
  У режимі прогулянки можна пересуватися стрілками по вулицях.
+Інші цікаві міста
+Що думаєш про ТАЛЛІНН? Напиши свою думку!