НЕАПОЛЬ

×Інформація і Фото

Неаполь  –  незвичайно живе і яскраве місто, багате на історичні пам’ятки і гарні пейзажі. Це найбільше місто південної Італії розташоване у підніжжя вулкану Везувій. Неаполь схожий на великий вулик: шумний, колоритний і різнобарвний, тут перемішались багато національностей, мов і звичаїв.

Що цікавого подивитись в Неаполі?

 • Королівський палац (Palazzo Reale) – центральна резиденція правителів Королівства Обох Сицилій. Будівництво Королівського палацу почалось в 1600 році. Сьогодні тут розміщена Національна бібліотека. Обов’язково варто подивитись Центральний і Тронний зали, а також Зал Геркулеса – усі разом вони формують музей Історичних апартаментів.
 • Театр Сан Карло (Teatro di San Carlo) – оперний театр Неаполя. Був збудований за наказом короля Карла ІІІ Бурбонського і відкритий 4 листопада 1737 року в день його народження. Акустика театру досконала, тому велика кількість співаків вважають за честь виступати на його сцені.
 • Замок Кастель–дель–Ово (Castel del’Uovo) – один із найстаріших замків Неаполя  був збудований в 1140 році. Замок був зруйнований в результаті сильного землетрусу і відновлений архітектором з Неаполя. Сьогодні в замку варто подивитись на Трапезну монахів, а також насолодитися панорамою Неаполітанської затоки. Особливо туристам сподобаються башти Торре Маестра і Торре Нормадія.
 • Анжуйський замок (Castel Nuovo) – замок розташований на березі Неаполітанської затоки, укріплений трьома зубчастими банями – тому з нього відкривається чудовий вид на околицю. Відвідувачів зустрічає Тріумфальна арка, на території знаходяться каплиця Палатинська капелла, Зал Баронів і міський музей. В залі Міського музею є фрески XIV ст., картини і скульптур. Збудований Карлом Анчжуйським в 13 ст.
 • Замок Сальм Ельмо – будівля, яку видно з будь якої точки Неаполя. Замок побудований в вигляді симетричної зірки в 1329 році. На протязі довгого часу в замку була розташована в’язниця для військовополонених. З 2010 році в замку відкрито музей сучасного мистецтва, також тут можна відвідати бібліотеку історії мистецтв.
 • Національний Музей і Парк Каподімонте – центральний музей і картинна галерея Неаполя. Музей розміщений в королівських апартаментах палацу, побудованого Карлом Бурбаном в 1738 році. Навколо музею розташований парк – прекрасне місце для прогулянок. Під будівлею музею знаходиться система катакомби Сан Дженаро ІІ ст. н.е. , в яких спочиває прах Святого Януарія.
 • Собор Святого Януарія – знаменита соборна церква в Неаполі. Головна пам’ятка Собору -Крипта Причастя Святого Януарія, також її називають Капелла Карафа. Крім того в храмі знаходиться ще одна Капелла Мінутоло – шедевр готичної архітектури. Також в храмі знаходиться посуд з кров’ю Святого Януарія , яка два рази в рік кров в посуді закипає – справжнє диво!
 • Галерея Умберто – великий торговий комплекс 19 століття, збудований в стилі неокласицизму. Під скляним дахом галереї можна гуляти годинами – тут магазини найкращих італійських брендів.
 • Набережна – улюблене місце прогулянок як і туристів, так і місцевих. Погрітись на теплому сонці і помилуватись Везувієм в хмарах – що може бути краще?
 • Національний парк Везувій – заповідник навколо єдиного діючого вулкану материкової Європи. Підніматись до гори можна дев’ятьма різними маршрутами, але пішки, так як після останнього виверження вулкану фунікулер повністю зруйновано. На висоті 1000м. є оглядова площадка із гарним видом на Неаполітанську затоку, острів Капрі та сам Неаполь.
 • Помпей – давньоримське місто поховане під попелом після виверження Везувію у 79 р.н.е. Музей під відкритим небом повністю внесений до світової спадщини ЮНЕСКО.

Неаполітанська кухня

 • Усі італійці, особливо мешканці Неаполя, не уявляють своє життя без пасти – тут її їдять щоденно, навіть по декілька разів. Готується вона із твердих сортів пшениці і подається до столу “al dente” (легко тверда). Макарони не їдять м’якими .
 • Піцца. Батьківщина “Маргарити” і “Марінари” саме Неаполь. Це єдині різновиди справжньої наполітанської піци. Готується вона виключно у кам’яній печі на дровах із свіжої моцарели, базиліку, помідорів.
 • Картопляні кнедлі Ньокки (Gnocchi) готуються із томатним, вершковим, м’ясним чи рибним соусом.

Інші назви: Napoli; Naples

+Віртуальний тур - Прогулянка вулицями

Віртуальний тур містом

Прогуляйся вулицями міста, ввімкни режим віртуального туру містом!

 • Перший крок.
  Потрібно натиснути на жовтого чоловічка в правому краю сторінки.
  Щоб ввімкнути віртуальну прогулянку
  Якщо він не жовтий, то в найближчій області карти немає прогулянок.
 • Другий крок.
  Потрібно перетягнути його на карту.
  Синім кольором покажуться усі об'єкти і вулиці, які можна відвідати.
  Щоб вибрати вулицю чи обект для віртуальної прогулянки
 • Третій крок.
  Відпусти кнопку миші на стежчі, що Тебе зацікавила.
 • Четвертий крок.
  У режимі прогулянки можна пересуватися стрілками по вулицях.
+Інші цікаві міста
+Що думаєш про НЕАПОЛЬ? Напиши свою думку!