НЮРНБЕРГ

×Інформація і Фото

Нюрнберг – середньовічне місто, де на кожному кроці є чим помилуватись: фортеця, фахверкові будинки-музеї чи старовинні мости і фонтани. Щорічно тут проводиться близько 700 масових заходів – культурне життя міста дуже активне. Окрім чудової архітектури і багатої історії місто славиться і знаменитими медовими пряниками та ковбасками – гурманам зелене світло!

Що цікавого подивитись?

 • Нюрнбергська фортеця (Кайзербург) – потужний середньовічний фортифікаційний комплекс із трьох будівель під час війни був майже зруйнований. Сьогодні це відновлена згідно із оригіналом візитна картка міста. Фортеця знаходиться на скелі над містом, тому звідси відкривається гарний вид на всю околицю.
 • Центральна площа Хаупмаркт – історичний центр міста. Взимку це улюблене місце усіх туристів і місцевих – тут проводяться величезні різдвяні ярмарки. На площі є фонтан ШонБрюнн – колись він мав бути куполом готичної церкви, але її будівництво скасувалось і 19-ти метровий купол прикрашений 40 позолоченими фігурками тепер прикрашає басейн фонтану. Навколо нього кована огорожа із золотим кільцем; якщо доторкнутись і загадати бажання – обов’язково збудеться.
 • Фрауенкірхе – католицька церква на площі Хаупмаркт збудована на місці старої синагоги у 14 ст. З того часу неодноразово реконструювалась після пожеж та війни. Особливість – театралізований годинник: о півдні на ньому з’являються фігурки підданих і вклоняються королю.
 • Церква Св. Себальда – взяла із кожної архітектурної епохи якісь особливості декору. Особливість: готичний вівтар. Варто відвідати месу із органним супроводом.
 • Церква Св. Лаврентія – здалека рам видно завдяки двом високим дзвіницям із зеленим куполами. Славить своїм органом – другим за величиною у Німеччині.
 • Зоопарк – в умовах максимально наближених до природних живуть представники усіх континентів. Зірки зоопарку – ведмежатко Флоке і мешканці дельфінарію.
 • Колізей Нюрнберга – незавершений проект Конгрес Холлу Гітлера. На площі перед будівлею проводились збори партії і паради військ. Сьогодні це інформ-центр для туристів, де можна побачити як виглядало місто за часів нацистської епохи.
 • Бункер “мистецтва” і підземелля – впродовж війни тут переховували твори мистецтва і цінні речі. Фотографії на стінах і звукові ефекти повітряних атак повністю переносять туристів у епоху Другої Світової. Система підземелля із чотирьох ярусів із середньовічними пивними сховищами, старовинними водопроводами, численними тунелями виглядає як маленьке підземне місто.

Чим перекусити?

 • Нюрнберзькі ковбаски (Bratwurst) – білі ковбаски присипані каррі з тушеною капустою і картопляним салатом, ковбаски під цибулевим соусом, ковбаски скручені в ролл, ковбаски в хрусткій булці – баварці їх просто обожнюють.
 • Брецель (Bretzel) – найпопулярніша швидка закуска продається всюди! Буває із морською сіллю, кунжутом, маком, вершковим маслом. Також із них роблять “вуличні” бутерброди із сиром, шинкою. Добре смакує до пива.
 • Імбирні пряники (Lebkuchen) – мега-смачні пряники з мигдальної муки та імбиру, із сухофрутами і спеціями, в чорному чи білому шоколаді. На різдво випікаються у формі сердечок, будиночків і чоловічків.
 • Сніжинки (Schneeball) – слоєне тісто скручене в шар (10-12см). Класика – присипка із пудри. Бувають политі молочним або білим шоколадом, із шоколадними крихтами, фруктовою глазурю, різними посипками. Вкусити досить важко, часто використовують маленькі дерев’яні молоточки, щоб розколоти.

 

+Віртуальний тур - Прогулянка вулицями

Віртуальний тур містом

Прогуляйся вулицями міста, ввімкни режим віртуального туру містом!

 • Перший крок.
  Потрібно натиснути на жовтого чоловічка в правому краю сторінки.
  Щоб ввімкнути віртуальну прогулянку
  Якщо він не жовтий, то в найближчій області карти немає прогулянок.
 • Другий крок.
  Потрібно перетягнути його на карту.
  Синім кольором покажуться усі об'єкти і вулиці, які можна відвідати.
  Щоб вибрати вулицю чи обект для віртуальної прогулянки
 • Третій крок.
  Відпусти кнопку миші на стежчі, що Тебе зацікавила.
 • Четвертий крок.
  У режимі прогулянки можна пересуватися стрілками по вулицях.
+Інші цікаві міста
+Що думаєш про НЮРНБЕРГ? Напиши свою думку!