ДРЕЗДЕН

×Інформація і Фото

Дрезден – це місто, яке після цілковитого зруйнування під Час Другої Світової війни, постало з руїн і тим самим здивувало весь світ. Більшість історичних будівель збудовано із піщаника – каменю, який з часом чорніє.

Дрезден є столицею німецької федеральної землі Саксонія (Sachsen Freistaat), є промисловим, урядовим та культурним центром, відомий у всьому світі террасою Bruehl та її історичними пам’ятками в Старому Місті (Альтштадт). Долина річки Ельби внесено до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Що подивитись у Дрездені?

 • Терраса Брюля (Brühlsche Terrasse) – улюблене місце прогулянок місцевих жителів вздовж відомої річки Ельби. Терраса Брюля – це набережна Дрездена, розташована від моста Августа до моста Кароли. Часто цю набережну ще називають “Балконом Європи” – звідси відкривається неповторний краєвид на протилежну сторону Ельби.
 • Фрауенкірхe (Frauenkirche) найвища церква у Німеччині (91м). Під час бомбардування міста була 1945 церква дуже постраждала. Її руїни законсервували і тільки після об’єднання Німеччини церкву відбудували, використовуючи усі уцілілі фрагменти. Саме через різний вік піщаника, з якого зараз збудовані стіни, Фрауенкірхe виглядає чорно-білою.
 • Палац Цвінгер (Zwinger) – комплекс із чотирьох будівель був збудований між зовнішнім і внутрішнім фортечним муром міста – звідси походить і назва. Сьогодні в палаці розміщується Дрезденська картинна галерея, музей порцеляни, Збройова палата, музей фізики та математики. Влітку приємно прогулятись внутрішнім двориком.
 • Дрезденська картинна галерея (Gemäldegalerie Alte Meister) заслуговує великої уваги, так як в ній зберігається одна з найбільш унікальних колекцій картин у світі. Однією з найбільших скарбів галереї є “Секстинська мадонна” шедевр Рафаеля. На огляд потрібно виділити від 3 годин.
 • Панно “Княжа процесія” (Fürstenzug) – фарфорова картина із правителями Саксонії, яка викладена на стіні замку-резиденції королів. Особливість: це найбільше у світі фарфорового панно, для створення якого використали 25 000 плиток. Під час війни воно майже не постраждало, замінити прийшлось тільки 200 плиток.
 • Двір Мистецтв (Kunsthofpassage) – цікавий арт об’єкт в районі Нойштадт. Складається з трьох будинків із незвичними фасадами: дім води, дім світла і дім тварин. Адреса  Görlitzer Straße 25
 • Молочний магазин братів Пфунд (Pfunds Molkerei), заснований в 1880 році, прикрашений мозаїкою із керамічних плиток. Занесено в книгу рекордів Гіннеса в 1998 році, як найкрасивіший молочний магазин світу. Стіни розписані шикарною ручною розписсю, а підлога та прилавки виготовлені дрезденською фабрикою «Villeroy and Boch».
 • Золотий вершник (Goldener reiter) на площі Нойштедтер-Маркт – пам’ятник Августу Могутньому, який був відкритий в 1736 році. Статуя покрита золотом, її було сховано перед закінченням війни, а в 1956 році повернено назад до 750-річчя Дрездена.
 • Особливе місце в архітектурі міста посідають численні церкви, які не тільки дивують око своєю вишуканістю та стилем побудови, але і різними релігійними напрямками. Найвідомішими постають Католицька церква Хофкір, Церква Кройцкірхе.

Кухня у Дрездені

 • Національна кухня Дрездена – cаксонска, її найвідоміші страви є печена яловичина, маринована в оцті, Quarkkaulchen – Саксонські сирники, картопляний суп по-саксонськи, Eierschecke – тістечка з сиром, яйцями та родзинками .
 • На Різдво обов’язково скуштуйте Dresden Christstollen – дрезденські пряники.
 • Крім національної кухні також можна знайти ресторанчики з австралійською кухнею (ресторан Айерс-Рок),  французькою,  іспанською, італійською, турецькою -більшість з яких знаходиться в районі Нойштадт.

Шоппінг у Дрездені

 • Так як Дрезден є в Східній Німеччині, ціни на шоппінг є відносно невеликими, і ходити по магазинах-одне задоволення.
 • Однією з головних вулиць для шопінгу є Празька вулиця, так звана Прагер – Шрассе. Вона бере початок в Старому місті і з’єднує його з Головним вокзалом. Ця вулиця є однією з кращих торгових алей Німеччини.
 • Ще однією популярною шоппінг вулицею є Вільсдруффер – Шрассе, на якій є величезний центр Ташенберг-Палас, де представлена переважно продукція даного регіону. Любителям фешенебельних магазинів класу люкс сподобається вулиця Кеніг – Шрассе, в центрі Нового міста.
 • Однією з переваг шоппінгу Дрездена є значні знижки в кінці кожного сезону, що доходять до 70%. А двічі на рік наступають тотальні розпродажі зі знижками в 90%. Цей час, зазвичай, випадає на січень і липень.

Цікаві відео про Дрезден

+Віртуальний тур - Прогулянка вулицями

Віртуальний тур містом

Прогуляйся вулицями міста, ввімкни режим віртуального туру містом!

 • Перший крок.
  Потрібно натиснути на жовтого чоловічка в правому краю сторінки.
  Щоб ввімкнути віртуальну прогулянку
  Якщо він не жовтий, то в найближчій області карти немає прогулянок.
 • Другий крок.
  Потрібно перетягнути його на карту.
  Синім кольором покажуться усі об'єкти і вулиці, які можна відвідати.
  Щоб вибрати вулицю чи обект для віртуальної прогулянки
 • Третій крок.
  Відпусти кнопку миші на стежчі, що Тебе зацікавила.
 • Четвертий крок.
  У режимі прогулянки можна пересуватися стрілками по вулицях.
+Інші цікаві міста
+Що думаєш про ДРЕЗДЕН? Напиши свою думку!