БУДАПЕШТ

×Інформація і Фото

Будапешт часто називають “Перлиною Дунаю”  і тільки побувавши в ньому можна зрозуміти чому.  Місто розкинулось на двох берегах: правий називається Буда, лівий – Пешт. Огляд Будапешту варто розпочати із правого берега – тут знаходиться Замковий пагорб, оточений Старим Містом.

Що цікавого в Будапешті?

 • Будайська фортеця – є однією із найбільш популярних пам’яток серед туристів. Збудована в готичному стилі,  протягом 700 років служила резиденцією угорським королям.  Під замком існує велике підземелля, яке збереглося у відмінному стані і сьогодні.  В східному крилі замку знаходиться Національна Галерея – тут на постійній основі діє виставка картин та скульптур угорських митців, а південному – Музей Історії та Археології.
 • Будівля Парламенту – на лівому березі перша пам’ятка, яку варто побачити.  Збудована в неоготичному стилі за  зразком Англійського парламенту. Довжина споруди 268 метрів, знаходиться в ньому 691 приміщення – пам’ятка є найбільшою в країні! Головний фасад будівлі виходить на Дунай, на ньому розміщено 88 скульптур угорських королів. Головний вхід в парламент охороняється двома скульптурами левів – він називається «Левині Ворота».  Внутрішнє оформлення Парламенту просто вражає розкішшю та помпезністю – для декору приміщення було використано близько 40 кг золота.
 • Термальні Купальнями Сечені – найбільші в Європі лікувальні купальні. В одинадцять басейнів під відкритим небом гаряча вода поступає із глибини 1240 метрів – купатись можна навіть взимку.
 • Рибацький Бастіон  – це архітектурний комплекс, із 7 башт, які оточують площу. В центрі площі споруджено  пам’ятник Святому Іштвану – першому угорському королю.  Колись на цій площі був рибацький ринок – саме від цього і походить назва. Ввечері з Бастіону відкривається нереально красивий вид на місто.
 • Цепний Міст – збудований Кларком з’єднює два береги Дунаю.  Це найстаріший постійний міст Будапешту, який був неодноразово зруйнованим та відновленим за свою майже  200 літню історію.
 • Площа Святої Трійці – на замковій горі отримала свою назву завдяки пам’ятнику Святій Трійці, який було споруджено в місті під час епідемії чуми.
 • Храм Матьяша – відомий своїм багатим внутрішнім оздобленням скульптурами та кольоровими вітражами.
 • Площу Адама Кларка – яка вважається центральною площею. На ній розташовано камінь, який символізує нульовий кілометр – точку відліку відстані в усі боки від Будапешту.

Цікаві відео про Будапешт

 

Інші назви Будапешту: Budapest, Budapešť

+Віртуальний тур - Прогулянка вулицями

Віртуальний тур містом

Прогуляйся вулицями міста, ввімкни режим віртуального туру містом!

 • Перший крок.
  Потрібно натиснути на жовтого чоловічка в правому краю сторінки.
  Щоб ввімкнути віртуальну прогулянку
  Якщо він не жовтий, то в найближчій області карти немає прогулянок.
 • Другий крок.
  Потрібно перетягнути його на карту.
  Синім кольором покажуться усі об'єкти і вулиці, які можна відвідати.
  Щоб вибрати вулицю чи обект для віртуальної прогулянки
 • Третій крок.
  Відпусти кнопку миші на стежчі, що Тебе зацікавила.
 • Четвертий крок.
  У режимі прогулянки можна пересуватися стрілками по вулицях.
+Інші цікаві міста
+2 Коментарі про БУДАПЕШТ. Напиши свою думку!
 1. наталія сказав:

  Це фантастичне місто, особливо воно казкове вночі )) сюди хочеться повертатись знову і знову ))