ТЕЗЕ

×Інформація і Фото

Християнська спільнота ТЕЗЕ налічує більше ніж сто монахів різних національностей, що представляють різні конфесії Християнства. Спільнота Taize була заснована у 1940 році Братом Роже.

Мета Тезе – об’єднання молоді з усієї Європи в незалежності від конфесії для спільних молитв і наближення до Бога.

Брати живуть лише зі своєї праці. Вони не приймають пожертв. Також вони не приймають особистих спадків на власний рахунок; усе це спільнота роздає найбіднішим.

Спільнота вже 30 років організовує зустрічі для молодих людей, які залишають своє звичне життя та буденні проблеми та рік за роком приїжджають в Тезе з усіх куточків Європи.

Паломництво довіри

Кожного року багато молодих людей приїжджає до Тезе, але що може мотивувати їх молитись та працювати з іншими в місцях їхнього проживання? Поняття паломництва довіри прагне сприяти вирішенню цього питання.

Паломництво довіри – це перш за все зустріч з Воскреслим Христом та іншими. Завдяки спільним молитвам ми відкриваємо себе Господу. Завдяки спілкуванню та гостинності, усі погоджуються долати бар’єри та розбіжності для того, щоб приймати і збагачувати один одного.

Під час етапів паломництва довіри людям, які приймають паломників на ночівлю, перш за все, пропонується зустріти інших. Іноді сім’ї приймали в себе молодих людей родом з країни, з якою нещодавно воювали. Проста гостинність руйнує бар’єри та упереджені думки.


Життя в Тезе (Taize)

Життя у ТЕЗЕ сконцентроване на спілкуванні, роздумах та молитві. Це може допомогти віднайти внутрішній спокій, зрозуміти сенс життя та поновити свої сили. Тут у кожного є можливість молитися разом із кількома тисячами людей, спілкуватися з молоддю зі всієї Європи, знайти нових друзів, познайомитися з іншими культурами, а також у дружній атмосфері провести час. Щодо атмосфери, то у таборі вона особлива, зовсім не схожа на наше повсякденне життя. Люди завжди усміхнені та настільки привітні і щирі в спілкуванні один із одним, ніби знайомі вже багато-багато років.

Про всі практичні моменти як проходить тиждень в Тезе прочитай у статті Тезе літо
Літо в Тезе - як проходить тиждень

Тезе показує релігію цікавою, сучасною і зрозумілою для молоді. В Тезе можна говорити абсолютно про усе, задавати будь-які питання і на кожне з них отримати відповідь. І не має ніякого значення до якої конфесії ти належиш…

Тричі на день в Тезе проводиться молитва в якій беруть участь 3-5 тисяч людей. Також усі учасники беруть участь у спілкуванні у маленьких міжнародних групках, де обговорюють цікаві релігійні та соціальні теми, діляться своїми думками і ближче знайомляться із культурою різних країн.

Окрім цього можна відвідувати тематичні семінари та воркшопи, співати у хорі або ж стати волонтером і допомагати в організації табору.


Європейські зустрічі Taize зимою

Брати намагаються підтримати пошук миру і примирення, скрізь, де він існує. В кінці кожного року, між католицьким Різдвом та Новим роком, відбувається велика зустріч в одному із найбільших міст Європи.

Про всі практичні моменти участі у Європейських зустрічах Тезе прочитай у статті Тезе зима
Європейські зустрічі Тезе

Європейські зустрічі зазвичай відбуваються в період з 28 грудня по 2 січня, у проміжку між католицьким та православним Різдвом. Щорічно десятки тисяч молодих людей беруть участь у цих зустрічах, які готуються зусиллями тисяч волонтерів, місцевих парафій та родин міста-організатора. Такі зустрічі залишають хороші враження, так як поєднують в собі молитву і спільний дух різдвяних свят.


Тезе 2019 Літо

Як і кожного року, влітку ми збираємось їхати в подорож до Тезе. Запрошуємо приєднатись до нашої дружньої групи і поїхати в Тезе разом! Запис в групу на сторінці Тезе 2019 Літо

Інши назви Тезе: Taize, Taizé, Communauté de Taizé, Taize Community, Тэзе

У матеріалі є інформація із сайту taize.fr (copyright © Ateliers et Presses de Taizé, 71250 Taizé, France)

+Віртуальний тур - Прогулянка вулицями

Віртуальний тур містом

Прогуляйся вулицями міста, ввімкни режим віртуального туру містом!

 • Перший крок.
  Потрібно натиснути на жовтого чоловічка в правому краю сторінки.
  Щоб ввімкнути віртуальну прогулянку
  Якщо він не жовтий, то в найближчій області карти немає прогулянок.
 • Другий крок.
  Потрібно перетягнути його на карту.
  Синім кольором покажуться усі об'єкти і вулиці, які можна відвідати.
  Щоб вибрати вулицю чи обект для віртуальної прогулянки
 • Третій крок.
  Відпусти кнопку миші на стежчі, що Тебе зацікавила.
 • Четвертий крок.
  У режимі прогулянки можна пересуватися стрілками по вулицях.
+Інші цікаві міста
+Що думаєш про ТЕЗЕ? Напиши свою думку!