СТРАСБУРГ

Моя Європа / Франція / СТРАСБУРГ
×Інформація і Фото

Страсбург – затишне французьке місто на кордоні із Німеччиною, центр регіону Ельзас. Розташування вплинуло на архітектуру міста в великій мірі: вона перейняла в собі як французьку так і німецьку культури. Ізюминка міста – історичний центр, який повністю внесений до світової спадщини ЮНЕСКО, що є єдиним випадком у Франції.

Страсбург вважають Різдвяною столицею Європи: в місті організовують відомі страсбурзькі ярмарки із солодощами  та святковими сувенірами, встановлюють ялинку висотою понад 25 метрів – у місті панує чудова різдвяна атмосфера.

Страсбург має важливі політичні функції в Євросоюзі, тут знаходиться  Рада Європи, Європейський суд з прав людини, Європейська аудіовізуальна обсерваторія, а також Європейський Парламент. Також у місті є сервери, які обслуговують всю Шенгенську інформаційну систему.

Що цікавого у Страсбурзі?

 •  Кафедральний собор Нотр Дам – найвідоміша пам’ятка міста. Із висотою 142 м. Собор довгий час носив статус найвищого храму у світі. Від інших він відрізняється також однією баштою (на вершині є оглядова площадка із прекрасним видом на околицю), так як другу не встигли побудувати. Всередині Собору увагу заслуговує Астрономічний годинник.
 • Маленька Франція – найбільш мальовничий квартал міста, збудований він на численних каналах. Ізюминкою кварталу є традиційні німецькі  “фахверкові” будинки в основу яких покладено будівництво каркасу із дерев’яних балок – конструкції виходять міцними та надзвичайно гарними.
 • Криті мости – комплекс із трьох мостів з’єднює острів старого міста із іншими берегами Страсбурга.  І хоча у 18 столітті мости втратили свої дахи – назва збереглася і досі. Чотири башти біля мостів – це залишки оборонної фортеці 14 століття.
 • Площа Республіки – складається із п’яти будівель різних архітектурних стилів, які вдало поєднуються один із одним. Найпопулярніші із них це Рейнський палац, Національна Університетська бібліотека та Національний театр. Знаходиться в Німецькому кварталі.
 • Церква Святого Павла – надзвичайно красивий храм 19 століття збудований в неоготичному стилі. Кожна месса тут супроводжується грою органа.
 • Площа Клебера –  центральна та найбільша площа міста. Названа на честь генерала Клебера, який був вихідцем із Страсбурга. Тут також можна побачити статую-пам’ятник полководцю, під якою він захоронений.
 • Європейський міст та Сад двох берегів – пішохідний міст, що складається із двох частин з’єднює два міста: французький Страсбург та німецький Кель. По обидві сторони мосту насаджено сад.

Завантажити брошуру про Страсбург від туристичного бюро Страсбургу

Презентація Страсбург – Різдвяна столиця

Відео про Страсбург

+Віртуальний тур - Прогулянка вулицями

Віртуальний тур містом

Прогуляйся вулицями міста, ввімкни режим віртуального туру містом!

 • Перший крок.
  Потрібно натиснути на жовтого чоловічка в правому краю сторінки.
  Щоб ввімкнути віртуальну прогулянку
  Якщо він не жовтий, то в найближчій області карти немає прогулянок.
 • Другий крок.
  Потрібно перетягнути його на карту.
  Синім кольором покажуться усі об'єкти і вулиці, які можна відвідати.
  Щоб вибрати вулицю чи обект для віртуальної прогулянки
 • Третій крок.
  Відпусти кнопку миші на стежчі, що Тебе зацікавила.
 • Четвертий крок.
  У режимі прогулянки можна пересуватися стрілками по вулицях.
+Інші цікаві міста
+Що думаєш про СТРАСБУРГ? Напиши свою думку!