ГРЕНОБЛЬ

Моя Європа / Франція / ГРЕНОБЛЬ
×Інформація і Фото

Гренобль – французька столиця Альп. “Кожна вулиця Гренобля закінчується горою”, писав Стендаль про своє рідне місто. Саме це місто є початком Французької революції – під час бунту народ закидував королівське військо черепицею з дахів. 7 червня ввійшло в історію, як “День Черепиці”.

Що подивитись в Греноблі.

 • Бастилія – зараз, взяття цієї бастилії, не завдасть особливих труднощів. Добратись на висоту 476 допомагає фенікулер. Канатна доріжка була побудована в 1953 році і булапершою в Європі. Зараз в приміщенні Бастилії знаходиться музей, антикварні лавки та ресторан. Тут часто можна попасти на дегустацію смачного французького вина.  Панорама, яка відкривається на місто просто захоплює дух. З трьох сторін місто затишно обнімають три гірські хребти: Шартрез, Веркор та Бельдор.
 • Дім №14 по вулиці Jean-Jacques Rousseau – дім Арні Марі Бейля, відомого всьому світу під псевдонімом Стендаль. Тут народився письменник та провів свої перші сім років життя до смерті матері. Після того вихованням внука займався дідусь – відомий лікар. Його квартира знаходиться по вулиці Grand-Rue №20. Стендаль багато писав про свою маленьку батьківщину, живописні образи міста можна і зараз бачити, так як воно зберегло шарм минулих віків.
 • Музей Дефіно – історія музею дуже цікава, так як він пержив різні історії, починаючи від жіночого монастиря, казарми, прібіжище біженцям, та зараз розкішниймузей із садом. Експозиція розповідає про життя міста. Тут часто проходять тематичні виставки, серед яких найвідоміші: експозиція історії лижного спорту, сонячних годинників, Першої Світової Війни.
 • Місцевий Музей Гренобля – не кожне місто Європи може похвастатисьтаким музеєм, як це. Навіть людина, далека від мистецтва оцінить світових авторів, які прикрашають стінимузею – Пікассо, Рубенс, Енгр, Гогн, Коналетто. В найкращих літературних традиціях,  біля входу в музей відвідувачівзустрічає великий собака. Якщо ви йому сподобались – ви пройшли фейсконтроль.
 • Храм Коміксів – одне з найпровокативніших місць Гренобля. Годинникова вежа жіночого монастиря в минулому, архів найвідоміших французьких коміксів Glenat. Стелажі повні книг, вітражі відображаючі історію появи, та різні супергерої зустрічають відвідувачів музею. Провокації крутяться навколоцієї будівлі, так як перше тут був нічний клуб з дуже крикучою назвою “Пекло”.
 • Олімпійський вогонь – на перший погляд здається дивно назвати фонтан такою назвою. Проте, заглянувшив історію, можна дізнатись, що Гренобль приймав Х Олімпійські Ігри, і саме чаша, яка зараз є частиною фонтану, заповнена водою, в той період була місцем зовсім іншої стихії, олімпійського вогня. Самі ці ігри з Гренобля глядачі побачили кольоровими. Підчас церемонії з літаків було скинено 30 000 паперових троянд, схожих до тих, які прикрашають герб міста.
 • Різдв’яна ярмарка – Європа любить і вміє зустрічати світлі різдв’яні свята. Кожного року в цей час на площі Віктора Гюго відкривається традиційна ярмарка. Жива музика, танці, театральні вистави, традиційні французькі смаколики, глінтвейн, фуа-гра, горіхові кекси.

Де поїсти в Греноблі.

 • В Греноблі не можна залишитись голодним і не спокуситься запахом свіжої випічки, ванілі, шоколаду, та не зайти в магазин, щоб купити смачний французький круасан, тістечком, чи навіть неймовірним традиційним багетом.
 • Cafe de la Table Ronde – кафе знаходиться в серці старого міста, тут часто любив проводити час Стендаль. Відкрито в 1739 році, одне з найстаріших в Франції. Тутможна поласувати смачною кухнею району Дефіне, старими традиційними ставами Франції.
 • La Petite Idee – картопляні запіканки, крум-супи,альпійськіковбаски. За невисокими цінами тут можна замовитиповноцінний обід з трьох або чотирьох страв. Рівень обслуговування та смак кожної страви на високому рівні.

Покупки в Греноблі.

 • В Греноблі користуються популярністю супермаркети Spar, таких вмісті є п’ять. Вони пропонують низькі ціни, а також акції та знижки різних типів. Тут можна знайти товари з різних куточків світу.
 • Fromagerie Les Alpages – яка Франція, без сиру? В магазинах з такою назвою можна знайти традиційні французькі сири різних видів, різної ціни. Буває, що можна попасти у вдалий момент та попасти на дегустацію сирів та вина.
 • Ринок святого Клара – ринок під накриттям, тут завжди повно людей, так як на ринку є все, що потрібно як міським жителям, так і туристам. Часто тут чути живу музику, можна зустріти вуличних художників.

 

 

+Віртуальний тур - Прогулянка вулицями

Віртуальний тур містом

Прогуляйся вулицями міста, ввімкни режим віртуального туру містом!

 • Перший крок.
  Потрібно натиснути на жовтого чоловічка в правому краю сторінки.
  Щоб ввімкнути віртуальну прогулянку
  Якщо він не жовтий, то в найближчій області карти немає прогулянок.
 • Другий крок.
  Потрібно перетягнути його на карту.
  Синім кольором покажуться усі об'єкти і вулиці, які можна відвідати.
  Щоб вибрати вулицю чи обект для віртуальної прогулянки
 • Третій крок.
  Відпусти кнопку миші на стежчі, що Тебе зацікавила.
 • Четвертий крок.
  У режимі прогулянки можна пересуватися стрілками по вулицях.
+Інші цікаві міста
+Що думаєш про ГРЕНОБЛЬ? Напиши свою думку!