БРЮССЕЛЬ

Моя Європа / Бельгія / БРЮССЕЛЬ
×Інформація і Фото

Брюссель – столиця Бельгії. Ще часто місто називають “Округ Брюссель”, так як для достатньо маленької країни його розміри досить великі. Місто багате на архітектурні та історичні пам’ятки, а також тут знаходяться штаб квартири ЄС і НАТО

 • Гранд-Плас – історичний центр міста повністю внесений до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Починаючи із 1986- го кожних два роки на площі із квітів збирають живий килим на різну тематику. Помилуватись ним можна із оглядового балкону Ратуші.
 • Міська Ратуша – побудована в 15 ст. в готичному стилі. Висота башти ратуші – 91 м, а на самому краю шпиля – статуя Архангела Михаїла, який вбиває дракона. Зовні будівля прикрашена сотнями статуями, а всередині – гобеленами та позолоченими дзеркалами. У внутрішньому дворику – два невеликі фонтани. Сьогодні приміщення Ратуші використовується як резиденція мера.
 • Дім короля – або ж “хлібний дім” збудовано на місці колишнього хлібного ринку (звідси і назва). В минулому – резиденція монархів, сьогодні ж тут знаходиться міський музей Бельгії.
 • Маннікен піс – маленька бронзова скульптура хлопчика на фонтані вже давно стала одним із символів міста. Декілька разів на тиждень хлопчика одягають у різні костюми, а в святкові дні струю води замінюють вином чи пивом. Тепер у місті окрім “пісяючого хлопчика” у Брюсселі є ще дівчинка і собака.
 • Атоміум – збільшена в 165 мільярдів раз модель атома заліза, яка була збудована для проведення Всесвітньої виставки всього лиш на 6 місяців, а стала національним символом. Це не просто незвичний пам’ятник, а й прекрасна оглядова площадка і ресторан, кінотеатр і сувенірний магазин, міні-готель, виставковий та концертний зали – усе це знаходиться всередині 9-ти сфер, які з’єднюются трубами-коридорами із ескалаторами. Висота конструкції 102 м.
 • Парк “Міні-Європа” – в масштабі 1:25 тут представлено майже 80 європейських міст і 350 цікавих будівель та природних об’єктів(річки і канали), рухомих процесів (виверження Везувію, падіння Берлінської стіни, бій биків у Севільї). До вхідного білету додається путівник на 8-ми мовах.
 • Автосвіт – музей унікальних вінтажних автомобілів починаючи із 1886 року випуску і до 70-х років минулого століття. Тут і Бентлі 1928 року, і Бугатті та Роллс-ройс 1930 року.  На території виставкового центру є магазин із мініатюрними копіями абсолютно усіх експонатів. Любителям авто – обов’язково відвідати.
 • Королівський палац – офіційна резиденція королівського монарха. Ця помпезна будівля використовується  для проведення офіційних зустрічей та конференцій. Навколо палацу є чудовий садово-парковий комплекс.
 • Замок Лакен та королівські оранжереї – на території королівського замку під скляними куполами зібрана колекція рідкісних тропічних рослин та квітів. Для вільного відвідування комплекс відкритий лише три тижні на рік.
 • Музей какао і шоколаду -на двох поверхах музей експозиція про історію виникнення та розвитку шоколадної справи, а також багато цікавих фактів про шоколад. Музей пропонує відвідувачам майстер-клас по виготовленню шоколаду та його дегустацію.
 • Музей Рене Магритт – у незвичній, на перший погляд, будівлі знаходиться музей сюрреалізму.

Дивіться про Брюсель у програмі Орел і Решка!

https://www.youtube.com/watch?v=KERGqMAcTcQ

+Віртуальний тур - Прогулянка вулицями

Віртуальний тур містом

Прогуляйся вулицями міста, ввімкни режим віртуального туру містом!

 • Перший крок.
  Потрібно натиснути на жовтого чоловічка в правому краю сторінки.
  Щоб ввімкнути віртуальну прогулянку
  Якщо він не жовтий, то в найближчій області карти немає прогулянок.
 • Другий крок.
  Потрібно перетягнути його на карту.
  Синім кольором покажуться усі об'єкти і вулиці, які можна відвідати.
  Щоб вибрати вулицю чи обект для віртуальної прогулянки
 • Третій крок.
  Відпусти кнопку миші на стежчі, що Тебе зацікавила.
 • Четвертий крок.
  У режимі прогулянки можна пересуватися стрілками по вулицях.
+Інші цікаві міста
+Що думаєш про БРЮССЕЛЬ? Напиши свою думку!