ГДАНСЬК

×Інформація і Фото

Гданськ –  найбільше портове місто Польщі, яке також відоме як польська як столиця бурштину (янтар, амбер).

Місто має величну історію : саме із Гданська починалась Друга світова війна, і саме в Гданську почалось падіння комуністичного режиму. Тут народились відомі на весь світ Фаренгейт і Шопенгауер.

Гданськ – місто дуже колоритне і кольорове: дахи з червоної черепиці, кольорові вузькі будинки, багато зелені і Балтійське море.

Що подивитись в Гданську

Після Другої Світової війни 90% міста було зруйновано. Але поляки старанно відбудовували усі історичні та архітектурні цінності. І сьогодні центральна частина Гданська це місто-музей.

 • Костел Пресвятої Діви Марії (Маріацький) – найбільший цегляний храм Європи висотою 83 м. Костел відомий своїм оздобленням інтер’єру та астрономічним годинником, який показує дату, дні святкувань та місячні фази. В обід на циферблаті годинника з’являються фігури трьох королів, дванадцяти апостолів, Адама та Єви. Пройшовши більше 400 сходинок, можна піднятись на дзвіницю Костелу і подивитись на Гданськ зверху.
 • Довгий ринок (вул.Довга) серце Старого міста, тут завжди людно і гамірно. Вулицю ще прийнято називати Королівським Шляхом, так як колись найзаможніші жителі Гданська жили саме тут. На Довгій вулиці можна побачити автентичні для Гданська різнокольорові будинки із гострими дахами і вузькими фасадами, фонтан, Ратушу, Золоті та Зелені ворота, Золотий дім.
 • Фонтан Нептуна один із давніх символів Гданська – міста портового, море в житті і розвитку якого завжди відігравало велике роль.
 • Ратуша Головного міста – будівлю висотою 80 метрів добре видно здалека, а позолочена статуя короля Зигмунда Августа на вершечку купола служить своєрідним орієнтиром для туристів. Загалом Ратуші у Гданську є аж три.
 • Двір Артуса – красивий середньовічний комплекс на Ратушній площі Гданська, поруч із фонтаном Нептуна. Це резиденція всіх поважних громадян міста – членів сім’ї патриціїв, купців, членів братства. Будівлю прикрашає статуя Меркурія, що символізує Силу, Справедливість та Фортуну. Будівля розписана різноманітними гербами, планетами, міфічними особами та зображеннями королів Європи.
 • Журавель на Мотлаві один із найоригінальніших архітектурних пам’яток в Гданську. Сама по собі будівля є портовим підйомним краном,збудованим в 14 столітті.  Складається з двох веж та дерев’яної будівлі між ними, на даху якої стоїть поважний журавель – символ уваги, від чого і назва. Зараз це музей, який тримає в собі історію міста, відбиту на фото.
 • Ярмарка св. Доменіка – традиційна ярмарка проходить тут уже 750 років на початку серпня місяця. Це одне з найбільших подій не лише Польщі, але і всієї Європи. Ярмарка – це не лише торгівля, але в основному велика кількість святкувань, вуличних вистав. Тут швидше можна купити хороший настрій.

Де поїсти в Гданську

 • Surf Burger – величезні і дуже смачні бургери із незвичними смаками. Рекомендуємо Special або Karmel (Garncarska 30).
 • Maxx Pizza –  гігантська піцца діаметром аж 65 см для дужжже голодних (ul. Pilotów 3, Zaspa).
 • Bar Pod Ryba – маленький, красивий ресторанчик, де подають великі порції. Варто скуштувати смачну картоплю в мундирах. Також їжу можна брати з собою.
 • Green Way – головний вегетаріанський ресторан міста. Часто, тут подають досить незвичайні, але й подекуди екстремальні страви. Ресторан є популярним серед туристів, молоді, художників, музикантів.
 • Restauracja Kubicki – стародавній домашній заклад на набережній Градська. Найстаріший сімейний ресторан міста, відкритий в 1918 році. Слід замовити тут свинну ногу, м’ясні чи рибні страви.
 • Retman – ресторан традиційної польської кухні. Знаходиться в старому житловому приміщенні на набережній міста. Серед популярних страв – форель, судак, борщ з фаршированими баранячими кльоцками.

Покупки в Гданську

 • Це вже не секрет, що за останні роки Польща виступила на великій арені шоппінгу. Отож, головними торговельними центрами Гданська є: Madison – торговий центр вміщає в собі близько 100 магазинів з різноманітними товарами. Крім того тут є багато ресторанів та кафе. Також тут можна знайти скульптури історичних постатей Польщі.
 • Galeria Baltycka – молодий торговий центр, проте заслужив любов та повагу жителів міста та туристів. Близько 200 магазинів можуть задовольнити найвибагливіших покупців.
 • Alfa Centrum – людний торговий центр, який є чудовою принадою міста. Крім магазинів, ресторанів тут є скалодром.
 • Слід пам’ятати про різноманітні вуличні ринки та антикварні лавки.

Цікаві відео про Гданськ

+Віртуальний тур - Прогулянка вулицями

Віртуальний тур містом

Прогуляйся вулицями міста, ввімкни режим віртуального туру містом!

 • Перший крок.
  Потрібно натиснути на жовтого чоловічка в правому краю сторінки.
  Щоб ввімкнути віртуальну прогулянку
  Якщо він не жовтий, то в найближчій області карти немає прогулянок.
 • Другий крок.
  Потрібно перетягнути його на карту.
  Синім кольором покажуться усі об'єкти і вулиці, які можна відвідати.
  Щоб вибрати вулицю чи обект для віртуальної прогулянки
 • Третій крок.
  Відпусти кнопку миші на стежчі, що Тебе зацікавила.
 • Четвертий крок.
  У режимі прогулянки можна пересуватися стрілками по вулицях.
+Інші цікаві міста
+Коментарі про ГДАНСЬК. Напиши свою думку!
 1. Маша сказав:

  Неперевершене місто…Словами всієї краси не передати…потрібно просто поїхати та подивитись)))