Замок НОЙШВАНШТАЙН

Моя Європа / Німеччина / Замок НОЙШВАНШТАЙН
×Інформація і Фото

Замок Нойшванштан – казковий замок серед баварських Альп. Із німецької “Schloß Neuschwanstein” перекладається як “Нова лебедина скеля”, тому часто його називають Лебединим замком. Знаходиться неподалік містечка Фюссен в південно-західній Баварії серед гір на висоті 1000 метрів над рівнем моря.

Збудований за наказом короля Людовіка Другого, якого історики назвали “казковим королем” через його любов до незвичайної казкової архітектури. Будівництво замку Нойшванштайн тривало 17 років, але через усунення від влади короля так і не було завершене.

Чим цікавий Нойшванштайн?

 • Нойшванштайн став прототипом Діснеївського замку Сплячої Красуні, його міні-копія збудована в паризькому Діснейленді.
 • Замком був захоплений Чайковський і, як вважають історики, саме він надихнув композитора на створення “Лебединого озера”.
 • У замку багато різних залів кожен із яких розписаний фресками і прикрашений дорого оздобленими меблями. Найбільшої уваги заслуговують Співочий та Тронний зал, спальня Людовіка, королівська кухня і Грот – кімната декорована під невелику печеру із водопадом.
 • В часи Другої Світової війни в замку зберігали золото Рейхсбанку. Не задовго до її закінчення золото вивезли.
 • Недалеко знаходяться два гірських озера – Альпійське (Alpensee) та Лебедине (Schwansee). Влітку в них можна купатись. Вважається, що в Альпійському озеро найчистіше в Німеччині.
 • Міст Маріенбрюке (Marienbrucke) – підвісний міст на висоті 92 метрів над обривом. З мосту вікривається гарний вид на замок і водоспад висотою 45 метрів.
 • Замок Нойшванштайн відкритий для екскурсій з травня до вересня – з 09:00 до 21:00, з жовтня до квітня – 10:00 до 16:00, окрім 24.12, 25.12, 31.12, 01.01. Вхідний білет близько 12 Євро, молодшим за 18 років – вхід безкоштовно. Аудіоекскурсія триває 35 хвилин, екскурсійні групи формуються по мовному принципу: купивши білет можна цілу годину прочекати поки набереться анго-, французько- чи російськомовна група. Тому краще прогулятись навколо замку і насолодитись краєвидами.

 

Цікаві відео про Нойшванштайн

 

+Віртуальний тур - Прогулянка вулицями

Віртуальний тур містом

Прогуляйся вулицями міста, ввімкни режим віртуального туру містом!

 • Перший крок.
  Потрібно натиснути на жовтого чоловічка в правому краю сторінки.
  Щоб ввімкнути віртуальну прогулянку
  Якщо він не жовтий, то в найближчій області карти немає прогулянок.
 • Другий крок.
  Потрібно перетягнути його на карту.
  Синім кольором покажуться усі об'єкти і вулиці, які можна відвідати.
  Щоб вибрати вулицю чи обект для віртуальної прогулянки
 • Третій крок.
  Відпусти кнопку миші на стежчі, що Тебе зацікавила.
 • Четвертий крок.
  У режимі прогулянки можна пересуватися стрілками по вулицях.
+Інші цікаві міста
+Що думаєш про Замок НОЙШВАНШТАЙН? Напиши свою думку!