ЛІОН

×Інформація і Фото

Ліон – місто із мега-смачною кухнею і не менш цікавою історією. За кількістю архітектурних та історичних пам’яток Ліон зовсім не програє столиці Франції.

Розташований Ліон на місці з’єднання двох рік – Ронни і Сонии. Між ними знаходиться півострів Прескиль.  На правому березі ріки Сонна розташований Старий Ліон – архітектурний комплекс епохи Ренесансу,  який зберігся у прекрасному стані і віднесений до світової спадщини ЮНЕСКО.

Цікаві місця в Ліоні

 • Белькур – одна із найбільших площ Європи із великим монументом “королю-сонцю” Людовіку 14-му. Щорічно тут проводяться різні фестивалі, а взимку заливають каток та монтують велике колесу огляду міста.
 • Базиліка Нот-Дам де Фуврьєр – церква, багатство оздоблення якої просто вражає! Церква відома своїм розкішним зовнішнім виглядом: мозаїками, білим мармуровими стінами  та вітражами, а купол  прикрашає позолочена Мадонна. На вершині однієї із церковних башт знаходиться оглядова площадка із прекрасним видом на місто. Храм дворівневий, можна спуститись у крипту Святого Йосифа. Церква знаходиться високо над містом: до неї можна дістатись або ж фунікулером, або ж підніматись дуже крутими сходами і милуватись панорамами Ліону.
 • Гало-Римський Амфітеатр – за часів правління Імператора Тіберія  тут проходили масштабні громадські заходи. Сьогодні тут знаходиться Музей Гало-римської цивілізації, який опускається на п’ять поверхів під землю.
 • Собор Сен Жан – відомий своїми старовинними вітражами, органом і найстарішим у Франції астрономічним годинником. Він окрім часу показує ще й дату, фазу місця, положення сонця по відношенню до землі. Чотири рази в день навколо годинника маленькі механічні ляльки показують виставу.
 • Потаємні під’їзди (Traboules) – з вулиці це звичайний будинок із звичайними дверима, але насправді двері ведуть у внутрішній дворик, а потім на сусідню вулицю. Виглядають як лабіринти із переходами, тунелями і круговими сходами, тому в них легко загубитись. Будувались для купців, яким було потрібно швидко перебігати між магазинами на різних вулицях. Зараз у Ліоні для туристів відкрито не багато переходів, а вхід у них позначається зображенням голови лева.

Цікаві події в Ліоні

 • Щорічно 8 грудня у Ліоні проводиться “Фестиваль світла”. На чотири дні в місті виставляють різні інсталяції, малюють світлом картини на будинках, проводять лазерні вистави, вулиці прикрашають ілюмінацією.
 • Влітку впродовж 2-х місяців проводиться фестиваль “Ночі Фуврєр” – на сцені римських амфітеатрів показують вистави і фільми, співають, танцють.

Що зробити в Ліоні?

 • зустріти захід сонця на набережній серед місцевої молоді
 • взяти на прокат міський велосипед і побачити якнайбільше міста

Чим ще вражає Ліон? Мабуть, своїм незвичним оформленням сучасних будинків : на деяких намальовані величезні графіті – справжні витвори вуличного мистецтва.

Інші назви Ліону: Lyon, Lyons, Liyon

+Віртуальний тур - Прогулянка вулицями

Віртуальний тур містом

Прогуляйся вулицями міста, ввімкни режим віртуального туру містом!

 • Перший крок.
  Потрібно натиснути на жовтого чоловічка в правому краю сторінки.
  Щоб ввімкнути віртуальну прогулянку
  Якщо він не жовтий, то в найближчій області карти немає прогулянок.
 • Другий крок.
  Потрібно перетягнути його на карту.
  Синім кольором покажуться усі об'єкти і вулиці, які можна відвідати.
  Щоб вибрати вулицю чи обект для віртуальної прогулянки
 • Третій крок.
  Відпусти кнопку миші на стежчі, що Тебе зацікавила.
 • Четвертий крок.
  У режимі прогулянки можна пересуватися стрілками по вулицях.
+Інші цікаві міста
+Що думаєш про ЛІОН? Напиши свою думку!