Відгуки про подорожі з Моя Європа
Відгуки до подорожі: Тезе 2018 Літо – Taize
Показати відгуки до всіх подорожей Надіслати відгук
Особисто для мене Тезе – це чудова нагода розширити горизонти свого світосприйняття, поспілкуватися з різними людьми, обмінятися досвідом та поширити свої знання. Мені дуже імпонують малі групки обговорення, де можна збагатитися інтелектуально, почерпнути для себе щось нове та цікаве.
А ще я люблю тезешні пісні (хор), які мені наспівуються весь рік після приїзду. Також чудова природа навколо просто зачаровує. А ще цього року я відкрила для себе арт-простір Ванагі Тачанку – простір для вільного самовираження, творчого польоту фантазії.
Тезе мене кличе все знову і знову…🙂
Це був мій перший раз у Тезе. Я чула дещо від моїх знайомих, але тільки цього року вирішила поїхати та сама відчути ці емоції 🙂.
Тільки приїхавши я була вражена кількістю іноземців (були люди як і з близьких країн біля нас – Польщі, Чехії і тд., так і навіть з Португалії, Кореї та Китаю). І хоч ми всі зовсім різні, але відносились з повагою один до одного: знайомились, розказували один одному про наше життя, грали на гітарі, ставали друзями – і це дуже круто, адже не важливо яка людина зовні, важливо те, що у неї в середині.
В Тезе приходить розуміння, що потрібно бути більш відкритим та добрішим до інших людей.
Спочатку хочу розказати де ми жили та чим харчувалися. Поселилася я у кімнаті ще з 5 дівчатами (ми самі обирали з ким хочемо жити цей тиждень). Дівчата були з нашої групи, жили ми дружньо, завжди було весело та цікаво. Харчувалися ми 4 рази на день, завжди разом ходили брати їжу, ходили гуляти по території за рахунок чого швидко знайшли спільну мову та наш відпочинок приносив нам тільки задоволення 🙂
По графіку у нас була молитва 3 рази на день.
Прийшовши перший раз на молитву у церкву я була дуже здивована. Адже молились ми сидячи на землі та співаючи пісні різними мовами. Я захотіла приходити сюди частіше… саме там по справжньому відчувається спокій та розуміння, що ти не сам у цьому світі.
Хочу порадити обов’язково прийти на вечірню молитву у суботу (це є молитва зі свічками). Це неймовірно красиво та незабутньо, ти відчуваєш якісь нові емоції та враження..
Також згідно програми Тезе кожен повинен був належати до якоїсь групки (бажано, щоб у цій групі були іноземці, задля розвитку своєї англійської та й загалом для того щоб поспілкуватися з людьми з інших країн). Я потрапили у групу у якій були португальці та поляки. Це був неймовірний час проведений разом. Я ніколи не забуду емоції які подарували мені ці люди. Вони дали мені багато порад, допомагали з англійською ( всі вони майже вільно розмовляли іноземною) та за зовсім короткий відріз часу стали мені хорошими друзями. До речі, ми обмінялися контактами та намагаємося «Stay in Touch» 🙂🙂
Для мене Тезе – це місце своєрідного спокою, місце нових цікавих знайомств та вражень, місце де можна для себе багато що відкрити та переосмислити, де ти знаходиш себе та заодно залишаєш частинку себе тут, місце – куди хочеться завжди повернутися..❤️❤️❤️
Отже, вирушивши в подорож від Тезе перший раз я не міг второпати чому люди більше говорять про цей «табір-село», ніж про країни в яких ми будемо перебувати… Я зумів дочекатися прибуття в цю місцевість.
Для початку я хотів для себе та моєї мами, яка в дома з переживання цього питання «гризе нігті»🙂, побачити як тут годують. Події не заставили довго чекати. Тверезо можу обрадувати свою матір – я був ситим 😋🙂.Але так як це не для всіх найголовніший пункт, ми закцентуємо увагу на тому, як нас зустріли. Відчуття було таке, як ніби ці люди знають мене половину мого життя. Всі відгукувались позитивом та теплом,завжди готові були допомогти та в будь який момент піти на контакт спілкування. З ними було легко.
Основною частиною цього твору буде як проходили наші будні 😉, якщо можна їх так назвати.. Одним словом, наберіться терпіння це читати. Ми просинались як найшвидше, а саме о 7:00, а о 8:00 ми повинні бути вже в церкві. Там мене дуже здивувало, що служба проводиться сидячи. На мою думку, це дуже комфортно для всіх. Ніхто не перекидається з ноги на ногу, не дивиться на іншого з яких причин він сидить чи сів, та й сам не думає як би то на щось спертись. Про кількість людей, звичайно, не забуваю уточнити, адже їх було дуже багато, понад 3000 людей на кожній молитві! І це не загальна кількість в самому Тезе. Загальна кількість перевищує за 2-3рази. Служба складалась з співів молитовних пісень на різних мовах, це чарівно, справді!
Після літургії ми прямували їсти, на цьому не буду зациклюватись. Адже приділив декілька рядків, щоб ніхто не переживав. Та ні, все-таки доповню, що можна було приєднатись до волонтерства (допомагати роздавати їжу), так можна було найти більше знайомств 😉.Після цього в нас було розподілення на групи, але так щоб вона складалася з людей різних національностей. В моїй групі були португальці та поляки. Надзвичайно прості та приємні люди, також дуже веселі, це їхня невідємна риса. З цією групою ми були закріплені на протязі цілого Тезе. Кожного дня нам надавались уривок з Біблії і ми на спільній мові яку могли розуміти -«англійська», обговорювали ці слова. По завершенні неодмінно служба, та пізніше обід.
Звичайно, не забувалось і про вільний час: в селищі він також присутній, але неодмінно ви його витратите на додаткові знайомства. Ранковий графік повторювався і ввечері. Та під самий вечір всі збирались біля «Ояку» -місцевого затишного магазинчику. Грали пісень та насолоджувались життям і перебуванням в Тезе разом з Богом. Історія повторювалась кожного дня майже ідентично, але я відважно можу сказати, що всі дні всеодно були різними, пізнавальними та емоційними. Зараз, їдучи до дому і пишучи цей «твір-роздум», я осмислю над своїми думками, почуттями та враженнями.
Хочу сказати, що моє життя вже змінилося. Запорукою ще більшого об‘єднання з Богом в тому чарівному селищі та неймовірній церкві були молитви: коли сидячи в тиші, спокої, гармонії і правді до себе і Бога, ти розумієш, що ти повинен та хочеш робити в цьому житті. Ти запалюєшся цим і впевнюєшся, що по-іншому і бути не може. Цей вогонь з твоїми бажаннями та цілями горить все більше та сильніше і відчуваєш, як Господь допомагає тобі в оцьому. З ним ти відчуваєш сили, які допоможуть тобі дійти та досягнути всього.
Отже, слово яким потрібно почати та закінчити весь твір, узагальнює та пояснює: ви неодмінно знайдете свій вогонь в Тезе, а Господь вам допоможе його запалити та зберегти!
Минулого року їздила в Тезе з іншою групою, тому маю з чим порівняти. І я справді не очікувала що таку поїздку можна організувати ТАК круто.
Видно що все планувалось з думкою про наш комфорт і безпеку.
Чесно, я б хотіла написати щось, що не сподобалось, але такого просто нема. Сказати “дякую” то буде мало і смішно. Я просто більше не хочу і не буду їздити з іншими організаціями, лише з вами 🙂😉
І окремо хочу подякувати тобі, Юра, і сказати що я направду тобою захоплююсь. Твоєю витримкою і залізними нервами. Це просто дар від Бога вміти так все і всіх організувати, бути в міру строгим коли потрібно і тримати себе в руках у форсмажорних ситуаціях. І головне – завжди залишатись позитивним, привітним і небайдужим, готовим допомогти кожному чи відстояти права цілої групи – браво! Ти для мене став прикладом справжнього лідера.
Щодо Тезе.
Це місце стало для мене джерелом звідки я черпаю сили, натхнення і віру на цілий рік. Коли дуже сумно восени, холодно взимку чи коли я вмираю на сесіях мені достатньо згадати літо, Тезе, цих людей, цю молитву і мене це повертає до життя, я знаю що все буде добре.
Взагалі такі поїздки справді можуть змінити людину. Коли отак покидаєш все своє – своїх людей, свої місця і речі і опиняєшся в новому середовищі та ще й в такому вулику, різноманітті культур, світів, поглядів мимоволі починаєш більше придивлялися до себе. Особливо якщо це такий вік коли вже ніби і знаєш чого хочеш, але не до кінця… і життя дає багато можливостей і водночас ставить умови, і ти губишся в цьому, і потребуєш зупинитись і розібратися в собі. Ставиш питання і слухаєш відповіді. Хто ти, чого ти хочеш, що тобі потрібно, до чого ти прагнеш?
Це неймовірний досвід. Я вивела багато уроків для себе за цей тиждень, я зробила певні висновки стосовно мого майбутнього життя. Я знайшла нових класних друзів від яких можу чогось навчитися і знайшла нові стимули рухатися вперед, розвиватися у всіх сферах ну і підтягувати англійську 🙂 а ще я вкотре переконалася яка я щаслива людина що можу це все переживати, знайомитись, спілкуватись, відвідувати нові країни в решті решт 🙂 дякую Богу за це 🙂🙂
Оскільки я їхала в Тезе перший раз, то мала певні страхи щодо поїздки.
Я інтроверт, тому трохи некомфортно себе почуваю серед великої кількості людей і тоді, коли є багато спілкування. Трохи хвилювалась, що і в Тезе буде не зовсім комфортно для мене.
Але це було зовсім не так! Як тільки ми приїхали, мене здивувала і вразила атмосфера Тезе. Вона дуже приємна, дружня і проста. Мені здається, що кожен почувається прийнятим і “своїм” в Тезе з першого дня. Принаймні так почувалась я 🙂
Тезе – це чудовий досвід єдності християнської спільноти, це духовне збагачення і наповнення, яке робить тебе здатним віддавати, служити і любити людей навколо після повернення додому.
Також хочу сказати декілька слів про “вихідні в тиші”, оскільки мала можливість пережити такий досвід в Тезе. Під час цього часу основне завдання – слухати Бога. Ти можеш робити це різними способами. І такий час – чудова нагода. За цих два дні Бог багато говорив до мене того, що змінює мене і допомагає рухатись далі по житті. Після такого часу ти наповнений тим, що тобі відкрив Бог, а також починаєш більше цінувати людей і спілкування з ними 🙂
Також мені дуже-дуже сподобалась молитва зі свічками. Так я ще ніколи не святкувала Воскресіння Христа. Це дуже гарно.
Стосовно організації: чесно кажучи, мені в організації сподобалось все 🙂
Для мене було цінним і важливим те, що ти, Юра, казав про привітність на початку подорожі. Хоч це дрібниця, але мені допомогло мати правильне ставлення до людей, і теж було приємно бачити таке ставлення до себе.
Мені сподобалось те, що були ночі через одну в готелях і в автобусі.
Загалом все дуже добре було продумано.
Дякую за можливість такої чудової подорожі! 🙂🙂
Що таке Тезе?
До сьогодні я знала, що є така молитва і десь у Франції є село з однойменною назвою 😊.
Цього року Тезе, я відкрила для себе вперше, тому що ніколи не була ні у зимовому, ні у літньому.
Для мене, як новачка, все було нове і невідоме, тому швидше хотілося дізнатися що тут і як. Адже на тиждень часу ти перебуваєш у зовсім іншій атмосфері: нове місце, тисячі невідомих людей з різних країн і вікових категорій. У кожного свої уподобання, погляди чи релігійні переконання, але коли наставав час молитви, ми всі були як одне, тому що кожен молився і взивав до Господа.
Тезе це чудове місце як побути наодинці з самим собою та в тиші з Богом. А окрім цього тут можна зустріти нових друзів, навіть з іншого боку планети🤗. Головне бути відкритим і хотіти приймати щось незвідане, а якщо ти це робиш з любов’ю та Божим словом, твоє життя набуває неймовірного сенсу.
P.S. Тому, той хто думає їхати йому чи ні? Я скажу, так. Бо тут ви зможете зрозуміти, що вам потрібно, але ще раз повторюся, будьте готові сприйняти все з любові і відкритим серцем 💙
Ну, по-перше, хочу ще раз вам подякувати за організацію на справді високому рівні.👍🏻 Це було відчутно, що кожен маршрут до певного міста продумувався неабияк, а з метою зробити все оптимально та комфортно для кожного, це стосується пропозицій для вільного часу, вибору досить хороших гідів, варіантів доїзду до міст та пересування там.
Також приємно, коли лідер вміє відстояти інтереси групи чи в готелі чи в іншій спірній ситуації, знаходити потрібні слова і не піддаватись емоціям в критичних ситуаціях, бо я б, наприклад, на місці супровідника дійсно не стрималась і накричала на когось за запізнення😜😁 і хороший автобус до речі.
Що ж таке Тезе для мене? – найперше, це люди, яких ти зустрічаєш там, та емоції, які ти отримуєш від спілкування. Не треба боятись, що це будуть сухі обговорення на біблійну тематику, крім цього ми говорили багато й на інші теми. Особисто мені подобалось, коли ми розповідали про наші країни та проживання в них, ти чуєш цікаві думки, це спонукає до якогось аналізу. Наприклад, я була дуже здивована почути від німця, що йому не подобається його країна і він вважає її нудною, хоча й визнає, що жити в ній комфортно.
Також може виникнути занепокоєння через мовний бар’єр. Навіть в мене це викликає кремпування, попри те, що англ володію досить добре і я вже вдруге тут. Але я собі казала, що це просто маленький вихід з зони комфорту. І насправді за моїми спостереженнями багато іноземців також вільно не спілкуються англ, тому мені здається, якщо мати бажання, то можна порозумітись навіть жестами.
Ну і також не менш важливо, це духовне життя тут. Ці масові спільні молитви з піснями в церкві не залишають байдужими, ти переймаєшся цією атмосферою і ще декілька днів після від‘їзду ходиш і наспівуєш собі їх.
Ну і to sum up, я готова повертатись сюди ще неодноразово…і з Моєю Європою😉
Для мене Тезе це:
📌 місце медитації та енергетичної чистки духовної матерії. Після подорожі почуваєшся “світлячком”, що випромінює радість і любов;
📌 це соціальна утопія, де люди з різних країн діляться своїм досвідом, сумнівами та поразками і отримують підтримку, розраду і розуміння у відповідь. У Тезе ви частинка щасливої люблячої родини, де Вас зустрінуть з повагою незважаючи на статус, фізичні особливості, гендер, чи стан здоров’я;
📌 горизонт нових знань, до якого вас наближують на щоденних воркшопах, дискусійних групках, в особистих розмовах. І, звичайно, знання приходить у тиші. В Тезе у неї особливий статус :)
📌 одкровення простоти на прикладі екуменічної спільноти братів. Мабуть, ніколи не забуду убогий дерев’яний хрест і грунтовий клаптик землі на могилі брата Роже (засновника спільноти), людини вартої царських почестей.
Привет! Наконец-то дошли руки написать отзыв 😉 Поездка была очень насыщенная и отлично организована! Спасибо огромное, вы молодцы в этом плане все на высшем уровне! 🙂
О Тезе. Я впервые была в летнем и уезжать оттуда не хотелось!
Молитвы отличаются от зимних – приходишь каждый день и видишь одних и тех же людей, не теряешься между ними, а видишь что вы вместе, уже который день.
И очень круто петь, при чем все окружающие обращают на это внимание, а ты на них. И ты реально становишься частью общего голоса…
О поездке. Как я уже сказала все было супер 🙂
Города вы подобрали очень хорошо!🙂 Сначала думала, что мы не успеем посмотреть чинкве терре полностью, но потом мы все успели, главное оптимально раскинуть время. Так что хочется с вами ехать зимой в Мадрид 🙂
Як я і казала раніше: скільки разів їздила проте це найкраща, найкрутіша поїздка 🙂
Найперше хотіла сказати, що інколи керівники-дівчата так не переживали і не організовували все як ти, Юра!!! Респект!🙂🙂
В самому Тезе я вперше (була в зимовому). Коли тільки приїхала трішки було страшно, оскільки ні англійської, ні французької, ні іншої іноземної мови, на жаль, не знаю. Саме через це виникали питання як я буду спілкуватися з іншими, як буду пояснювати що мені потрібно. Проте ніяких проблем з мовою не було, молоді люди в Тезе дуже відкриті і позитивні, які готові допомогти і підтримати у будь яку хвилину (під час однієї з вечірніх молитов, коли я сиділа і плакала, один з хлопців просто обійняв і посміхнувся).
Найбільш емоційнішою, відкритою на Бога стала молитва біля хреста (в п’ятницю ввечері). Передати слова що я відчувала під час самої молитви, не можливо.
За саму молитву Тезе я дізналася декілька років тому, у своєму місті. І саме після одних з таких чувань, моє життя перемінилось раз і назавжди. Я не зразу зрозуміла і побачила це, аж згодом помітила переміну і плоди з цієї молитви.
Коли вчора після вечірньої молитви я зрозуміла “все завтра ми вже їдемо…” стало так сумно і важко… Не хотілося залишати цю атмосферу, емоції, відчуття і повертатися до буденності. Проте у всього доброго є свій початок і кінець, але надіюсь що на наступний рік вернуся в Тезе, і відкрию для себе щось зовсім нове.
Якщо Ти або хтось із твоїх друзів сумнівається чи їхати, просто збери валізу і вперед за новими враженнями і друзями. Обіцяю Ти не пожалієш!!! Тезе чекає саме на Тебе!!!
p.s. Ви великі молодці!!! Наскільки ВСЕ продумано, пропрацьовано. Це була наша перша спільна поїздка, але не остання, надіюсь.


























